Tupeul politistului nesimtit din Floresti, acuzat de comportament abuziv: ii da in judecata pe cei care l-au filmat

Comentarii

Rada

15.01.2014 23:42

Maica precista, Simona draga! Te rog! Nu mai postaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!

Rada

15.01.2014 23:36

Esti retardat! Sper ca ne-ai pacalit cu copilul de 9 luni. Asta ne mai lipsea, un retardat care sa prolifereze...

Patratel

11.01.2014 11:10

Am bărbat politzai, deci mama voastra de cetățeni!
Sunt politzai si am nevasta cu telefon, deci mama voastra de cetățeni!

Cristian Radu L...

06.12.2013 12:21

Florești-ul îi un sat de pe lângă Cluj, plin de țopârlani și câini vagabonzi. Știu ce vorbesc, stau acolo! Nevasta polițistului, dacă chiar se temea de câini, ar fi trebuit decât să se plimbe pe Acoperișul blocului

un om

05.12.2013 21:06

Eu sunt in US de niste ani. Stiu, toti vedeti polistii aia duri din state, dar de procesele impotriva lor ati auzit? Da, vine el ala rau si te bate, ca e rau, insa apoi il dai in judecata si ceri 4 mil de dolari, ti se dau 1.5 si garcea e trimis la munca de jos. Ne comparam?

ed

05.12.2013 01:11

Sa ne intelegem:Deci proprietara cainilor a plecat,iar la politie a ajuns baiatul care o insotea pe fata nu?Despre ce era vorba in povestea asta?Sau poate baiatul a speriat gemenii?

Amuzata de unel...

03.12.2013 00:11

Simona, de ce in padurea Baciului??? Speri ca extraterestii sa ia cainii si sa te scape de bacteriile lor ? :)))))
Sunt de acord ca in localitati sa se delimiteze locuri speciale pentru plimbarea cainilor (din motive de la sine intelese, dar si pentru a fi protejati de oameni ca voi), insa ma amuza tare ceea ce ai scris tu: "cainii nu se plimbe pe unde are proprietarul chef". Nu comentez greseala gramaticala, ci sunt foarte curioasa cum ai rezolva problema cainilor care pazesc oile in zonele limitrofe Clujului (de exemplu, Padurea Faget). Acesti caini se plimba in acele zone exact "pe unde are proprietarul chef" si nu poseda nici lesa si nici botnita.
Pentru "roman credul": deoarece nu permiti anumitor categorii sa comenteze ("Cei care nu aveti copii sau care nu ati fost pusi in sit a fi “mirosit” de un caine lasat liber de un proprietar inconstient abtineti-va de la a mai face comentarii"), trebuie sa subliniez faptul ca sunt mama a doi copii (unul chiar muscat de un caine - din vina copilului meu, care si-a bagat mana in gura cainelui !!!!) si care am fost mirosita de caini (deci ma incadrez in categoria de "comentatori" acceptata de tine) . Comentariul meu pentru tine este doar atat: analizeaza situatia prezentata (articol, filmare, legislatie - citita de tine, nu din auzite!) cu mai multa atentie si obiectiv. S-ar putea sa iti schimbi putin parerile (daca esti deschis la minte si nu ai o atitudine de tipul "Gigi contra").

youshin

02.12.2013 18:18

fara lesa si fara sa fie legati ? greu la tine limba roman

youshin

02.12.2013 18:14

de la sensul giratoriu in stanga se duc doar cu DIAS-ul ,iar cand vai 2 catei golden sau labrador sar in sus ca niste super politisti mila fata de moldoveanca venita in ardeal care nu a vazut cainii in libertata doar in floresti

codruta

02.12.2013 13:18

"lasa bacterii "???? ...:)))))))))))) asta e tare !!!cea mai tare pe care am auzit-o pana acum !!!! :))))))) te rog , ia un catel , cauta-l de bacterii , si dupa aceea , cauta-te pe tine !!! O sa ai o surpriza !!!! :)))))))))))))))))))))) esti tare rau !!! Fa-ti o favoare si abtine-te de la asemenea comentarii !!!!

roman credul

01.12.2013 12:56

Johnny carturarule, te rog sa-mi scuzi cele cateva greseli de ortografie facute datorita scrisului in graba, insa eu cand expun o idee ma concentrez asupra continutului pt a fi cat mai exhaustiv. Cand voi scrie propozitii simple (gen subiect-predicat) ca si cele ale tale, invatate in facultate la Gherla (banuiesc ca acolo ti-ai engramat termenul "gabor") voi fi mai atent la acele greseli. Referitor la termenul "agramat" iti recomand sa consulti DEX-ul pt a-i afla toate sensurile, inainte de a-l folosi pt a caracteriza pe cineva. In final, pt a ma incadra in contextul gastii de cartier careia-i apartii (conform limbajului elevat pe care l-ai folosit) iti dedic piesa "De ziua ta" de la Parazitii.

2.000 de semnat...

01.12.2013 12:36

[...] In numai doua zile s-au strans cele 2.000 de semnaturi fixate ca limita la petitia adresata autoritatilor pentru demiterea inspectorului de politie Nicolae Rus, cel care, solicitat de sotie, este acuzat de comportament abuziv fata de doi proprietari de caini. [...]

Raul Daraban

01.12.2013 11:26

Daca punea dihorul asta mana pe mine sau prietena mea cred ca il lasam rece !
Luati masuri impotriva acestui militian cu probleme psihice!
Sa dispara din politie astfel de oameni frustrati pentru ca de asta merge tara asta asa de rau

cristian

01.12.2013 10:21

da domnu, asa este bine spus. La acest capitol Floresti-ul lasa de dorit

cristian

01.12.2013 10:18

Cam toata lumea a gresit si politistul si proprietarii cainilor, singurul nevinovat sunt cateii. Eu cred ca politistul nu avea dreptul sa faca ceea ce a facut pentru ca nu erau pe domeniu public, toata scena s-a intamplat pe o parcela de teren spatiu privat, care nu cred ca era nici a politistului si nici proprietarilor de caini. Cred ca toata treaba asta se va lasa cu castig de cauza a persoanelor agresate si demisia politistului si cei mai castigati din toata povestea aceasta sunt avocatii celor doua parti si executorul judecatoresc care au niste tarife frate de sa innebunesti.

Zorela

30.11.2013 18:23

Da, asa e romanul, nu stie cum sa mai faca pe grozavul si sa arate ca nimeni nu-i comanda. Daca toti proprietarii de caini si i-ar plimba in lesa nu ar mai sari nimeni cu gura pe ei si s-ar plimba fiecare in siguranta, iar daca se intampla acest incident in America, d-l Sebi era dus la sectie cu pistolul la tampla pentru impotrivirea de-a se supune unui angajat al politiei care prezinta o legitimatie. Hai sa nu mai fim absurzi cerand spatii amenajate pt plimbatul cainilor cand noi nu avem amenajate locuri de joaca pentru copii, nu avem suficiente gradinite si scoli in Floresti. Tara arde si baba se piaptana.

dan

05.12.2013 15:42

:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Simona

30.11.2013 11:46

de acord cu dumneavoastra! cainii nu se plimbe pe unde are proprietarul chef, ba mai fac si murdarie, lasa bacterii, par, etc sa le dea voie sa-i plimbe doar in padurea Baciului

gore

03.12.2013 16:25

fara suparare: dumneavoastra stiti cum arata un caine real, ati pus mana pe un astfel de depozit de bacterii vreodata?

Simona

30.11.2013 11:42

foarte de acord; cainii nu se plimba FARA LESA si fara sa fie legati

kemi

29.11.2013 22:40

Care politist? Cei care se numesc "politia locala" nu au nimic de a face cu politia.N-au scoala,n-au nimic,sunt doar niste cretini in uniforma.

dan

29.11.2013 18:51

un politist stelar ce mai,,,, sau se credea vreun serif in lupta cu pieile rosii

haha

29.11.2013 13:52

Cea mai mare parte de vina o au cele doua femei! Daca nu erau niste plictisite intepate cu nasul pe sus (ca vezi doamne sotul e politist important) si-ar fi continuat plimbarea fara sa provoace scandalul. Ce-i asa mare lucru ca un caine s-a apropiat de ele? Nu le-a atacat, nu le-a latrat, nimic. Daca (Doamne fereste!) dadeau peste un caine vagabond (ca e plin Florestiul) care sa le fi atacat, atunci ce faceau?? cu cine se mai luau la harta?...Daca chiar doresc mai multa siguranta, sa se adreseze PRIMARIEI FLORESTI sa amenajeze spatii pt. plimbat cainii si sa rezolve problema cainilor vagabonzi (care nu sunt insotiti de un stapan ce sa-i tina sub control) si mai ales SPATII PT PLIMBARE si DE JOACA PT COPII...

haha

29.11.2013 13:34

@eu: rade harb de oala sparta...lasa tu sfaturile pt. altii si invata tu sa SCRII corect.

la subiect: pana la urma exista obligatia de a te legitima in fata unui civil?

johnny

29.11.2013 13:29

1--cainii erau in lesa
2--invata sa scrii,agramatule
3--un gabor nu lucreaza 24/24.....cand nu lucreaza si are o problema,suna si el,ca oricare alt civil la 112 si ma legitimeaza si /sau retine,un alt coleg al lui...nu el in civil
4--sper ca gaborul in cauza sa-si ceara singur demisia

Petitie pentru ...

29.11.2013 13:19

[...] strans pana la aceasta ora la petitia on-line care cere demiterea si pedepsirea conform legii a lui Nicolae Rus, politistul din Floresti, acuzat de comportament abuziv fata de doi stapani de [...]

johnny

29.11.2013 13:19

eu cunosc oameni ce si-au atacat semenii ,fara sa dea semne de ''probleme'' inainte!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Anonima

29.11.2013 12:37

sa inteleg ca dvs va lasati copii singuri in aer liber sa doarma nesupravegheati? sa fim seriosi....sau sunteti vreun purtator de cuvant al politistului acuzat? oameni fara scrupule! jandarmii, politistii si medicii, cei care ar trebui sa apere poporul sunt primi care actioneaza impotriva lui si il tradeaza! RUSINE POLITIE, JANDARMERIE si POLITICIENI!!!!

x

29.11.2013 12:36

ai băut gaz?

darius

29.11.2013 11:33

Foarte bine a facut politistul. In ce tara normala la cap se plimba cainii liberi in apropierea comunitatilor de oameni? Sa ne fie frica sa lasam copiii la joaca de frica unor animale lasate libere de catre stapani? Daca vreti sa aveti caini, luati-va casa la curte, aca nu va permiteti, asta e. Poate eu as vrea sa tin un alefant la bloc. Pot? Si atunci unde e egalitatea in drepturi. Lumea e facuta pt oameni si acestia trebuie sa se simta in siguranta.