Topul celor mai urate tinute de la Balul Operei. Blanuri, trene si "sarmale"

Cel mai important eveniment al anului de la Cluj, Balul Operei s-a incheiat ieri seara, dupa o (alta) desfasurare de forta intr-ale prostului gust. Eventul ce se doreste a fi dedicat culturii si oamenilor de cultura a fost presarat (din nou) cu lasere, ramasite de mancare lasate uitarii pe balcoanele vechi ale cladirii Teatrului National si tinute prost (si foarte prost) alese de cateva doamne.

Somitatile Clujului n-au inteles nici acum ca la teatru se merge imbracat elegant, mai ales cand evenimentul ce are loc aici se numeste “bal”, si ca decolteurile prea generoase, rochiile transparente si, in general, formele voluptoase subliniate la extrem nu au ce cauta la un asemenea eveniment.

Din categoria “asa nu”, Ziar de Cluj va prezinta o serie de tinute pe care nu ar trebui sa le imbracati niciodata atunci cand pasiti pe un covor rosu, fie el ponosit si reciclat de prea multi ani:

Se pare ca doamna cu blana, trena si sarmale in par n-a auzit niciodata expresia "less is more".

Domnisoara, desi rochia ei fara bretele si prea scurta nu a fost facuta pentru asta, insista sa ne arate sutienul pe care il poarta.

Botine +ciorapi de nailon + rochie mult prea stramta si mult prea scurta = combinatia fatala pe covoru rosu.

Cizme, sarafan si fular, o tinuta potrivita mai degraba pentru un party neanuntat la birou.

Sa te imbraci ca Alba ca Zapada e intotdeauna o idee proasta.

Langa Radu Moisin si iubita acestuia, o doamna venita direct de la o petrecere tinuta pe plaja. Se pare ca aceasta a avut timp sa-si schimbe doar pantofii, total inadecvati pentru rochia vaporoasa.

Doamna a decis ca pantofii cu varf auriu se asorteaza perfect cu haina de blana roscata, esarfa portocalie si poseta creponata.

O rochie scurta, stramta si cu vedere la decolteu, cizme si o pozitie de maximum clasa a 8-a. Dar blana e blana.

Se pare ca nu doar hainele nepotrivite, ci si pozitiile inadecvate au fost in ton anul acesta, la editia cu numarul 20 a Balului Operei. Ne permitem o mica sugestie: cureaua nu se pune absolut niciodata peste sacou, doamna.

Comentarii

Costel

23.02.2015 13:14

Cine sunt obositele astea de la bal?Si la balul bobocilor sunt fetele mai bine imbracate. :)

Radu

23.02.2015 14:09

Somitati? In materie de ce?

Ana

23.02.2015 14:49

Domnisoara careia i se vede sutienul a prezentat in acea seara,  si-a lasat sutienul fiind consienta ca nu arata bine, dar avand in vedere ca era de 12 ore la opera, asta nu a mai contat. Majoritatea fetelor care au iesit de la prezentare erau in blugi. A, scuze asa profi sunteti ca pe acelea nu le-ati vazut.  

Ana

23.02.2015 14:55

Va e rusine sa-mi postati comentariul, dragilor?

pavaroti

23.02.2015 15:25

"Cel mai important eveniment al anului..."corect ar fi cel mai important eveniment de cacat al anului unde canta cheloo

Arana

23.02.2015 16:14

Tinutele sunt intr-adevar  nepotrivite pentru eveniment. Imi permit totusi sa va atrag atentia asupra unei scapari. In comentariul de la ultima fotografie (tinuta si pozitia sunt intr-adevar de criticat) sugerati ca in nici-o situatie nu se poarta cureaua peste sacou, ceea ce este inexact, exista tinute superbe, apartiant unor creatori celebri, in care cureaua este purtata peste sacou. Mai mult decat atat, la o examinare atenta, veti constata ca nu este un accesoriu independent, ci apartine sacoului, manecile avand decoratiuni din acelasi material. 

eu

23.02.2015 16:35

Radu moisin cred ca merge pe la balurile bobocilor. .nu doar la balurile operei..altfel nu imi explic unde găsește iubitele lui adolescentine..sau are criteriu de vârstă. ..maxim 18

baba cloantza

23.02.2015 17:24
Ati pus-o, l-ati scos din minti pe Novacescu ... Cum plm aveti bey tupeul sa va luati de puradelu' personal?

Alexandra

23.02.2015 17:40

Oribil. Nu-mi vine sa cred ca poate exista atta prost grust adunat intr-un singur loc.

Dorin

23.02.2015 18:08

Iti este scarba voma ,voma

Andrada

23.02.2015 19:11

Credibilitatea acestei publicatii online s-a pierdut o data ce ati editat acest articol si ati scos poza si comentariul ce avea ca protagonista pe  domnisoara Novacescu ce avea geaca de fas peste rochia de seara. Bravo! 

fabdo

23.02.2015 20:16

In alta tara v-ati fi trezit cu un proces dupa asemenea atacuri la persoana. Chiar daca nu va plac tinutele unor femei ( de barbati nu se vorbeste) cu ce deranjeaza? E impotriva legii? Poarta lucruri dobandite prin mijloace ilegale? Ce anume va da dreptul sa le judecati, exista criterii unanim acceptate in vremurile noastre? Cred ca sunt multe alte subiecte mai importante de abordat de catre o publicatie decat jignirea fara rost a unor femei. 

Razvan

24.02.2015 05:32

haahahahhaaEsti idiot/a. Inseamna ca aia de TMZ nici nu exista.

Radu

24.02.2015 15:22

Gustul, stilul si rafinamentul se educa, se invata....Este clar ca la balul Verzei a la Cluj a lipsit cu desavarsire ! Multi tzarani si multe tzoape adunate la un loc...gata sa faca POC ....fara Boc ;) :))) 

Bogdan

23.02.2015 20:24

Domnișoara cu rochia fără bretele e chiar frumoasă și îi stă foarte bine ;)

Ami

23.02.2015 22:33

lasa bai frate ca si alea la Hollywood o patesc... ce e atata suparare!!! Apropo unde e poza cu tipa cu rochie portocalie si geaca !!! ca era fav mea . kiss you all

cetateanul clujean

24.02.2015 09:35

Tot nu inteleg de ce s-a atacat tovarasul Novacescu. In urma cu cativa ani umbla pe la cocktail-uri si isi baga in traista cate o banana o portocala si prajiturele spanand "pentru fetitele mele". Acuma i-au crescut fetele si nu le mai duce el cu sacosa acasa bunataturi, le scaote in lumea buna sa ia masa in oras. Un securisto-pupincurist de la Funar la Boc. Asta vorbeste?El care toata viata lui o fost un asociat social abonat cu fundatia lui Armonia la banul public !!!  

Mia

24.02.2015 11:48
Care credibilitate a acestei publicatii??? Avem si noi un eveniment mai important la Cluj si aceasta domnisoara, o denigreaza si calomniaza si persoanele participante. Tot ce ai publicat aici este doar rautate si meriti ceva procese pentru defaimare.

Marina

24.02.2015 11:57

Ce inseamna " o pozitie de maximum clasa a 8-a" ? "Eventul" l-a fel nu are ce cauta in articol. Putina rigurozitate fata de propria persoana nu strica .In ce priveste tinutele, asa e; nu sunt de bal. 

solomon

24.02.2015 13:00

Tataie, cu sarmale ca" e de gratis"!Varza ,aproape ca se arunca,orezul e ieftin iar carnea tocata se ia la pret redus ,in seara dinaintea expirarii folosintei.S-au vrei caviar,calamari,sushi etc??? Bre,e BALUL OPEREI nu a burtilor pline!Acolo te duci sa-ti "umpli"sufletul nu "burdihanul"!!! 

dadaeueu

24.02.2015 13:58

"combinatia fatala pe covoru rosu"Mai, cat de foame va poate fi voua, ziaristilor, de incercati sa faceti satira si nici macar nu va puteti scrie corect cuvintele?Halal.

Maria ioana

24.02.2015 14:32

Poze cu piticii Albei-ca-Zapada nu aveti? :))))

Nina

24.02.2015 21:24

Toate se cred  bloggerite fashion sau se cred vedete ..toate stiu sa se imbrace „frumos„..eh...cum asa??NU..toate sunt frustrate,sufera de nebagare in seama si merg pe la toate evenimentele..crezand ca sunt cineva in acest oras.Cine este cu adevarat cineva...nu merge peste tot si se crede nu stiu cine.Sunt groaznice ...nu le critica nimeni...dar daca nu stii ceva intreaba..cere un sfat..problema este ca  sunt foarte sigure pe ele...dar nu in sensul bun.