Top 10 perle din grupul "Mamici"

Comentarii

Alina

27.08.2014 15:46

E mare rusine articolul de mai sus, lipsita de omenie si de toleranta. E de rusine ca cineva sa bata joc de ele, doar pentru ca nu are despre ce sa scrie! Chiar daca unora li se pare banal sau ridicol, o mamica mai ales la primul copil are 1000 de intrebari in timpul sarcinii, dupa nastere si in legatura cu cresterea copilului. Grupul de mamici este menit sa ofere sprijin tuturor, chiar daca ceea ce intreaba unele persoane poate fi banal pentru altii. Apropo as fi curioasa daca mamelor mentionate mai sus li s-a cerut acordul sa fie citate intr-un articol de ziar!!!!

Puican Alex

29.08.2014 01:06

Dar nu e "rusine" ca scrieti toate aberatiile sub pretextul ca sunteti "mamici"? De parca asta v-ar scuti de bun simt...

Dani Corban

29.08.2014 04:39

Facebook-ul este un spaţiu public. Nu e nevoie de "acord pentru a fi citate" :)

Helen Gaie

27.08.2014 16:00

Autoarea articolului da dovada de lipsa de talent si imaginatie. Asta nu e jurnalism- preluatul unor postari de pe un grup inchis- e copy-paste.  Presupun ca acesta e si nivelul ziarului dumneavoastra. Felicitari stimata doamna! Ai dat dovada de prostie si egoism. Ai reusit performanta sa iti scoli in cap 26000 de femei. Sa te vedem cum te descurci. Sper ca te vor trage la raspundere persoanele ale caror nume le-ai publicat. Cred ca e bine sa afli la ce esti talentata si sa iti schimbi meseria. E clar ca nu ai nici o legatura cu jurnalismul. Presupun ca te-au obligat parintii sa urmezi facultatea aceasta sau ai facut-o pentru ca era la moda. Nu te pot numi jurnalista!

Muresan Andreea

27.08.2014 16:17

Ce articol de toata minunea. Plictisitilor! 

Daciana Morusan

27.08.2014 16:29

Daca si asta e articol, ați cam rămas in pana de idei, stimabililor! Si mai zice lumea ca se duce de râpa presa, pai nu ma mai mira! 

Andreea

27.08.2014 16:45

Perle???de unde pana unde?este un grup de mamici(privat din cate stiu)care dupa cum ii spune numele se informeaza,discuta si isi spun probleme.Aveti aprobarea sa publicati numele mamicilor?probabil doamna care a scris articolul este pe grup si din lipsa de inspiratie s-a hotarat sa intre cu bocancii in intimitatea grupului si a mamicilor.Urat si doamnei si ziarului care a publicat!!!

mihaela

27.08.2014 16:50
Evident persoana care a scris articolul nu stie cu ce te confrunti cand ai copii... Sau poate e doar un articol controversat menit sa atraga traficul pe site... in oricare din cazuri sunteti mai penibili decat mamicile care au scris "perlele" si ar trebui sa va cereti scuze.

IONELA MARIA

27.08.2014 18:23

In primul rand sa iti fie rusine mamica pentru articol.In al 2-lea rand ar trebui sa fi data in judecata pt ca mai mult ca sigur nu ai cerut nimanui acordul,ma refer mamicilor mai sus mentionate,sa faci public numele si ceea ce au scris ele pe grup!!!!Cu ¨jurnalisti¨ca voi se duce Romania pe rapa!!!!RUSINE!!!! 

moldovan carmen

27.08.2014 18:29

Daca nu ai material de publicat ar trebui sa iti vezi de treaba ta! Crede-ma ca esti cea mai perlata dinte noi toate! Ar trebui sa iti fie rusine de perlele pe care le-ai publicat! In primul rand nu toate mamicile au avut fe unde sa inbete si e normal sa se socializeze omul ori tu te-ai nascut gata invatata! Sa iti fie rusine inca o data! Tu esti fruntea perlelor in aceste articole publicate!

mihaela zgripcea

27.08.2014 18:30

Jalnic......"felicitari" persoanei care a scris aceasta porcarie dr articol

Anonim

27.08.2014 18:36

Vai de grupul asta unde sa putut ajunge.Din cauza adminelor ptr ca asa stiu sa faca ordine.Sterg pe cei corecți și lasa pe ce-i vulgari.Si daca nu ai pile nu mai poti intra iara .Se simpt foarte rugate si le place ft mult rolul asta de sefe.

Daniela

27.08.2014 18:39

Buna Ioana, Dupa cum apare si in printscreen-ul facut, mamica spune ca ea e zombie pt ca se trezeste des noaptea din cauza fetitei care este extrem de agitata. Mai citeste o data comentariul ei. Nu stiu de unde ai scos tu ca fetita e zombie. Oare am inteles eu gresit?

liana

27.08.2014 18:39

Lucrarile de ingrijire a parcului ar trebui facute noaptea sau foarte devreme dimineata!

Vlad

29.08.2014 08:45

Nebune frate! nebune....

IONELA MARIA

27.08.2014 19:15

RUSINE!!!!In prumul rand pt ca sunt sigura ca nu ai cerut acordul nici unei persoane mai sus mentionate pt a le publica numele,apoi ceea ce posteaza intr-un grup.In al 2-lea rand RUSINE  pt dovada de jurnalist de care dai dovada.Si in al 3-lea rand RUSINE RUSINE RUSINE!!!Eu in locul acelor mamici te-as actiona in instanta!!!

Daniel

29.08.2014 00:51

Facebook e spatiul public, comentariul pe care il scriu acum este proprietatea ziar de cluj, daca pun in acest comentariu formula matematica care incheie toate razboiale si asigura prosperitate intregii omenirii tot ziar de cluj ar fi proprietarul ei, si da, daca spun ca porcii este animale zburatoare si vacile rumega metal - te-ai prins tu ... este afirmatia ce apartine ziar de cluj, ca asa e dreptul,  dar pana putem constientiza toate astea eu un drum de parcurs care e grele ....

Dani Corban

29.08.2014 04:48

Nu mai insistaţi să pomeniţi acţiuni juridice de care nu aveţi habar. Facebook-ul este spaţiu public. Nu am nevoie de acordul persoanei pentru a-i "fotografia" conversaţia. La fel cum nu am nevoie de acordul persoanei pentru a o poza în orice alt spaţiu public. (stradă, parc, piaţă, etc). 

laura

27.08.2014 19:18

Penibil de a dreptul....sa publici asa articol...cu numele mamicilor! Puteati avea bunul simt sa acoperiti numele , daca subiectul v a starnit asa mare interes....grupul este unul inchis....poate nu avea nevoie toata tara sa stie problemele mamicilor...nu v ati gandit la asta? Jenant, daca cu asta va ganditi sa va atrageti cititorii...cred ca mai multi ati pierdut decat ati castigat...Sa va fie rusine!

Mihaela

27.08.2014 19:25

Cresterea unui copil e o parte importanta a vietii unui cuplu/ persoane, dar nu atat de coplesitoare incat sa se piarda ,,uzul ratiunii "...Departe de a fi amuzante, aceste preocupari echivaleaza cu drobul de sare de pe grinda ! 

Anca

27.08.2014 19:35

Ioana Oros, foarte urat din partea ta ca te-ai inscris in grup special pentru a avea subiect din care sa faci un articol de presa. Rusine!

smith laura

27.08.2014 19:36

Absolut oribil articol...nu credeam sa vad asa ceva, e mai josnica autoarea si decat cei care fac Acces direct sau alte porcarii. 

Miki

27.08.2014 19:48

Si eu am crezut ca e scris de Liviu Alexa.

dana

27.08.2014 20:56

Degeaba va atacati. Atunci cand puneti mana pe tastatura si scrieti intr-un grup pe facebook, asumati-va si faptul ca, in functie de marimea grupului informatiile devin publice.Spui ceva in fata a 20 000 de oameni si apoi ai pretentia ca n-ai facut-o (cu) public. E aberant.

bebe

27.08.2014 21:19

tare articolul, mi-a placut! :))))mamicile ofuscate ce comenteaza pe aici ar trebui in primul rand sa-si faca un test de inteligenta care sa le permita sa procreeze :))

adina

27.08.2014 21:53

1. "Bebe" nici măcar nu ai decenta sa Îți dai numele adevărat și mai și jignești tagma mamelor; se vede ca nu ai copii; altfel nu ai jigni în halul ăsta ....Rușine! Aștept feedback de la tine după 9 luni se sarcina și alte 3-4 luni cu copil la purtător; sa văd mai faci referiri la teste de inteligenta...
2. Dacă grupul de Fb era privat și închis; foarte urat din partea așa zisei autoare a articolului sa facă copy paste; și mai ales sa nu protejeze numele mămicilor..
3. Ziarului toată 'stima' - jurnalism sătesc nu alta....Așa ca la Cj ....:(
4. Pe acei comentatori fără copii; ca altfel nu înțeleg de unde atitudinea asta de atotștiutori; nu știți voi prin câte schimbări trece o femeie pt a da naștere la o ființă umană * hai alinierea cele care ați născut pe cale naturala ....și mai apoi sa ai grija de el, sa îl protejezi, sa îl crești...* nu mă luați cu texte ca și mamele noastre au trecut prin asta și is bine merși, alte vremuri....iar faptul ca ai un grup de sprijin și da fie ei și pe Fb te ajuta enorm, când știi ca nu ești singura care își pune întrebări aiurea...Dacă copilul a făcut casa ori ba; după ce 3 zile nu a făcut nimic și siropul minune recomandat și testat de alta mămică a funcționat ....suna aiurea; știu pt voi cei care nu sunteți părinți; însă pt mame e o bucurie. ..când știi ca copilul nu mai are dureri de burtica...și doarme liniștit.

Seara faina!

O mama

28.08.2014 05:40

1)Sunt atatea metode de a te informa: Google, televizor, radio(Itsi Bitsi), carti speciale pt mame si copii, pt parinti etc., in nici un caz public.2)Daca ati fi respectat denumirea grupului si nu certurile, nu s-ar fi ajuns aici.P.S.:Nu exista sac fara fund.

adriana

29.08.2014 18:28

Fiind mama a doi copiii nascuti pe cale naturala, cred ca am dreptul sa-mi exprim parerea si sa spun ca foarte multe dintre mamici exagereaza. Ca sunt alte vremuri acum! Doamnelor, banuiesc ca ati ajuns sa aveti copii prin aceeasi metoda ca si mamele sau bunicile noastre! Asa ca nu vad de ce aveti impresia ca nu mai e nimic valabil din ceea ce ele au facut cand ne-au crescut pe noi. Copiii mei au peste 14 ani, sunt sanatosi, au rezultate foarte bune si la scoala si in activitatile extrascolare si i-am crescut tinand cont de lucruri pe care le-a facut si mama. Daca ati tine cont de astfel de lucruri v-ar fi mai usor. Daca v-ati agata mai putin de tot ceea ce se spune pe site-urile de socializare si ati discuta cu mame care au copii mai mari decat ai dumneavoastra... lucrurile ar fi ceva mai usoare. Si cred ca ar trebui sa aveti in primul rand incredere in instinctul vostru matern, acela functioneaza cel mai bine. Nu cred ca tanara mama din blocul vecin poate sa stie mai bine decat voi ce e mai potrivit pentru copilul vostru.

alin

28.08.2014 09:56

Ce s-au mai enervat femeile pe aici...articolul prezinta doar o mica parte din "minunile" pe care le poti citi pe acest grup. Acesta reprezinta o sursa inepuizabila de umor...dar din pacate fara voia celor care pun intrebari de retarzi...pacat ca s-au procreat si ca au drept de vot...ma mir ca uniele pot sa respire la cat sunt de batute in cap :D

simona

28.08.2014 16:41
Doamne, cata prostie si nesimtire! Asta e articol? Astea-s perle? Si voi ,cei care judecati mamicile si grupul, cu ce drept o faceti? Sunteti fara pata? Cum v-ar placea sa vi se faca publice discutiile voastra, de orice natura ar fi ele? E de admirat ca sunt mamici care vor sa invete ceva din experienta altor mamici pt binele copiilor lor, cu scoala sau fara, cu perle sau fara, cu siguranta aceste mamici sunt de admirat. Rusine autoarei articolului si ziarului ca a publicat asemenea articol!