Târgul de Mărțișor din Piața Unirii, făcut cadou de Primăria Cluj-Napoca unei firme din Ploiești

Comentarii

anton

13.02.2017 20:48

Ar trebui DNAul sa se autosesizeze si sa lanseze o investigatie la primaria Cluj Napoca. 

adem

13.02.2017 22:09

Primariei sa ii fie rusine ca isi bare joc de Asociatie. Cata falsitate....

Ghita

14.02.2017 01:08

Da cu organizatorul târgului de craciun cum sta treaba? 10.000 lei pt o luna pentru o casuta??? Piața unirii închiriată fără licitație și subinchiriata cu profit uriaș.acelasi domn organizesza la sala polivalenta vânzarea sucurilor și altor produse tot fără licitație.

Ghita

14.02.2017 01:09

Intreabati o pe doamna s. Ferenţ. Va asigur ca știe mai multe.

Remy knows

14.02.2017 03:51
Votați de 70% dintre alegători... această administrație și-a făcut destul treaba. Sperăm să apară alții mai competenti și "afaceri" gen Untold sau altele să fie facute mult mai transparent și profitabil pentru oraș

Actor

14.02.2017 10:18

Aveți dreptate. Așteptăm cu multa răbdare niște oameni noi cu un suflu nou.

Ika

14.02.2017 11:55

Târgul de Crăciun cu predicatori veniți din străinătate care ne țin predici ce si cum safacem sa fim mai buni, si fara un pic de muzica după revelion

Valentina Marginean

14.02.2017 16:28

DEZINFORMARE! La targul de martisor taxa e de 2600 ron pt 9 zile.

Cozza

14.02.2017 17:41

Cine sunt Dragos si Corina Berariu? De ce partid apartin, pe cine finanteaza sau cum de au ajuns ei sa organizeze targuri in urba noastra? Este clar ca sunt interese majore in spate si sper ca "organele abilitate" sa isi faca datoria.Mai mentionez aici si faptul ca limba romana pare sa fie de domeniul abstractului pentru acesti incornorati. Citez din mailul primit de pe adresa dragos@tactic... "*Solicitarile / Confirmarile verbale/telefonice, sms, facebook, e-mail-uri, etc.,  NU SE I-AU IN CLACUL.** Adeziunile-Contract / Fisa instructaj PSI, primite dupa data limita de inscriere 20 februarie 2017 , orele 18.00, NU SE I-AU IN CLACUL."Deci cine "i-au" adus pe astia aici? Stiind de reputatia care o au si prin alte parti ale plaiului mioritic - http://cafeauaneagra.blogspot.ro/2013/06/despre-organizatorul-targului-de-la.html

Goofey

14.02.2017 20:36

S Ferenț

Nostradamus

14.02.2017 22:40

Primăria Cluj e capusata de firme ce mănâncă banul clujeanului cinstit.trebe o deratizare din temelii și poate va fi bine după.

Molnar Attila

15.02.2017 17:55

problema majora nu este de unde vin ei. Ci mai mult atitudinea parsiva prin care au ajuns sa organizeze tot felul de evenimente. In primii ani a apelat la Asociatia Mesterilor Populari pentru a-i cere infrastructura. Si ei i-au ajutat cu placere cu tot ce au cerut. Apoi, stiind ca Asociatia organizeaza de ani de zile acest eveniment, prin spatele lor s-au inteles cu baietii de la primarie, excluzandu-i din proiect. Noi ca Breasla Mestesugarilor organizam de zece ani targuri in Cluj-Napoca, dar niciodata nu ne-ar fi trecut prin cap sa ne apucam de organizarea Targului de Martisoare stiind ca acesta este resortul Asociatiei Mesterilor Populari. Deci cu parsivitatea lor si a primariei este problema, nu cu localitatea de unde vin ei. Nu mai vorbind de faptul ca o firma orientat pe profit niciodata nu o sa reinvesteasca profitul in proiecte care ajuta mestesugarii, precum fac asociatiile profesionale. Sincer nu-i inteleg nici pe mesteri care accepta participarea in asemenea conditii si nu isi manifesta minima solidaritate cu asociatia care ii reprezinta de ani de zile. 

Andrei Jeler

17.02.2017 02:16

Aveți dreptate. Dacă s-ar solidariza atunci s - ar rezolva toate problemele. Meșterii populari fac lucruri deosebite.se și știu organiza bine și cred ca trebe sa le acordam încredere ca ei ne reprezinta și în alte localități.trebe încurajați ca ei ne fac o imagine buna.cei ce organizează târguri ( nu contează de unde sunt și cine sunt) fac o afacere și nu ii interesează promovarea meșteșugurilor locale sau chiar a Clujului.