Targul de la Negreni, locul unde gasesti orice. Chiar si pe Emil Boc, de brat cu Elena Udrea

Comentarii

Mihai

12.10.2014 14:31

 Vineri a fost ziua sacilor cu Tariceanu-presedinte. :).Targul este in primul rand un experiment social. Daca stai 4-5 ore o sa vezi un Turn Babel romanesc, ardelenesc.Tiganii au un farmec aparte. Ungurii nu inteleg o boaba din ce vorbesti cu ei, insa e bine ca exista calculator de buzunar. Te ajuta sa negociezi preturi cu ei la jumatate. Recomand oricui sa mearga la targ pentru cateva ore. Te vei relaxa si vei uita de oras 

cristi

12.10.2014 14:33

Un plescoi doua plescoaie,sa ne mangaie la oua.

cristi

12.10.2014 14:34

Cacarai natiuni romane.

Margareta

12.10.2014 15:58

Un primar adevarat!Cei ce comentati urat la adresa D-lui primar nu stiti ce vorbiti!

Petru

12.10.2014 16:55

Excelent articolul! Felicitări!

liana

12.10.2014 21:59

va cam irita apropierea asta boc-udrea. dar oare de ce? mie mi se pare normal sa sustii pe cineva in care ai incredere si alaturi de care ai condus tara. speculatiile voastre nu fac altceva decat sa-i mareasca cota si lui boc si si elenei.

Daniel

13.10.2014 12:08

”ZECI de hectare de vechituri”?!Cu tot respectul, autoarea articolului ar trebui sa-si revizuiasca notiunile generale de geometrie (plana e suficient) si, poate, sa apeleze la persoane cu o mai buna orientare in spatiu pentru aproximarea suprafetelor. Presupun ca, in momentul scrierii buclucaselor cuvinte, nu s-a gandit ca acele ”zeci”, in situatia de fata, pentru a da un rezultat corect, se pot exprima doar sub forma ”0,x”.Pacat de restul textului care e relativ OK insa e prefatat de enormitatea citata mai sus; o prezentare ceva mai pe larg si mai bogat ilustrata nu strica deloc.

Mihai

13.10.2014 13:43

Sunt extrem de scarbit de acest targ ce arata lumii intregi mizeria in care stam pana-n gat. Ieri la ora 17 eram in localitatea Piatra Craiului si am facut in 3,5 ore cei 6 km pana la gura targului. Sunt inca convins ca eu am fost unul din cei fericiti ca eram asa aproape. Mi se pare inadmisibil ca un drum european sa fie blocat datorita unui asfel de motiv. Ma gandesc extrem de serios sa dau in judecata primaria negreni si sa cer 10 euro pentru fiecare masina intarziata datorita acestei mizerii de targ....

claudiu

14.10.2014 07:27

....da nu cumva era tot acolo politistul in intersetia din ciucea?...