victorie

Victoria Cluj se impune in fata Unirii Iclod, in Liga a IV-a

scris de Alexandra Petrusca / 14.09.2019 21:59 / 0 comentarii / 203 vizualizari
Victoria Cluj, cea mai noua echipa de fotbal din judet, face inca o figura frumoasa. Baietii lui Marius Suller s-au impus cu 2-0 in fata mult mai experimentatei echipe FC Unirea Iclod.Prima repriza a oferit si cele doua goluri. Marcatorii, Marius Sumblea si Antonio Matis, au facut un meci bun,... citeste mai departe

scris de / 19.11.2016 21:09 / 0 comentarii / 351 vizualizari
Universitatea Cluj s-a întrebuinţat serios pentru a o învinge pe Armenopolis Gherla, 2-0, primul gol fiind marcat abia în minutul 83. “Şepcile roşii” au jucat 50 de minute în inferioritate numerică, după eliminarea lui Goga, iar galeria a afişat un banner la adresa jandarmilor, protestând prin... citeste mai departe

scris de / 09.11.2016 19:33 / 0 comentarii / 97 vizualizari
Surpriza acestui sezon al Ligii Naţionale de handbal feminin a venit miercuri, în Sala Sporturilor “Horia Demian”, acolo unde “U” Cluj s-a distrat cu liderul neînvins de până acum al campionatului, Dunărea Brăila. Noile eleve ale lui Florentin Pera au câştigat cu 30-18 (14-9) meciul din etapa a 10-... citeste mai departe

România, prima în grupa de calificare la Euro 2018 după o victorie importantă cu Polonia, la Cluj: „Sunt mândru de jucătorii mei”

scris de / 07.11.2016 10:44 / 0 comentarii / 200 vizualizari
Echipa națională de handbal masculin a României a învins cu 28-23 (11-9) selecționata Poloniei, într-o partidă din cadrul Grupei 2 de calificare la Campionatul European din 2018, care va fi găzduit de Croația.Prima repriză din Sala Polivalentă clujeană a stat sub semnul echilibrului, cele două... citeste mai departe

scris de / 03.11.2016 01:15 / 0 comentarii / 86 vizualizari
U-Banca Transilvania Cluj şi-a făcut meciul greu cu AEK Larnaca, din grupa G a FIBA Europe Cup, pe care l-a câştigat doar la două puncte diferenţă, 65-63 (17-18, 14-11, 24-9, 10-25).Deşi au avut 17 puncte avans la intrarea în ultimul sfert, relaxarea elevilor lui Mihai Silvăşan avea să-i coste... citeste mai departe

scris de / 12.10.2016 21:38 / 0 comentarii / 151 vizualizari
Universitatea Cluj a disputat, miercuri după-amiază, meciul din etapa a opta a Ligii a IV-a, cu Viitorul Mihai Georgescu, câştigând cu 8-0.Partida a avut loc la baza CMC din Gruia şi, aşa cum era de aşteptat, a fost controlată autoritar de către oaspeţi, „U” deschizând scorul încă din minutul 2,... citeste mai departe

scris de / 08.10.2016 20:54 / 0 comentarii / 253 vizualizari
Universitatea Cluj a avut nevoie de şapte etape pentru a ajunge pe locul 1 în campionatul Ligii a IV-a. Cu un meci mai puţin disputat decât aproape toate celelalte contracandidate, „studenţii” au urcat pe prima poziţie după victoria de astăzi, 2-0 cu Olimpia Gherla.Lideri până la acest meci,... citeste mai departe

„U” Cluj, victorie lejeră şi la Ploieşti, cu peste 30 de goluri marcate. „Studentele” au ajuns pe locul patru în clasament

scris de / 29.09.2016 19:36 / 0 comentarii / 72 vizualizari
Universitatea Cluj a câştigat fără probleme şi meciul de la Ploieşti, 34-19 (19-8) din etapa a cincea a Ligii Naţionale de handbal feminin.În faţa unei echipe de junioare, clubul prahovean confruntându-se cu mari probleme financiare, elevele lui Carmen Amariei au zburdat pe teren, acestea având un... citeste mai departe

FOTO/VIDEO: “U” Cluj a dat de greu la Gilău, acolo unde s-a impus cu emoţii. Jucătorii au sărbătorit din nou cu galeria

scris de / 24.09.2016 20:51 / 0 comentarii / 258 vizualizari
Universitatea Cluj a câştigat, 3-1, cel mai greu meci din acest start de sezon. Elevii lui Marius Popescu au primit şi primul gol din acest campionat, doar reuşita lui Bercea, din minutul 80, înlăturând orice emoţie asupra învingătoarei.Sprijiniţi, din stradă, de aproape 1.000 de suporteri, “U”... citeste mai departe

scris de / 22.09.2016 23:36 / 0 comentarii / 93 vizualizari
CFR Cluj a făcut cel mai bun meci din acest sezon miercuri seara, la Bucureşti, acolo unde s-a impus cu 2-1 în faţa Stelei. „Dubla” lui Cristi Bud a adus cele trei puncte în tabăra feroviarilor, ardelenii terminând meciul cu un om mai puţin, Tiago Lopez fiind eliminat în minutul 45.Chiar dacă jocul... citeste mai departe