victoria cluj

INCREDIBIL! FC Victoria Cluj câștigă primul meci al finalei Ligii a 4-a, chiar acasă la Somes Dej: 2-3! Liviu Alexa, patronul echipei: “TOȚI baieții au fost fantastici!”

scris de Ziar de Cluj / 21.07.2020 20:18 / 0 comentarii / 300 vizualizari
FC Victoria Cluj, echipa inființată abia anul trecut, a reușit o victorie incredibilă în această seară pe terenul liderului ligii a patra, Someș Dej, câștigând cu 2-3! FC Victoria Cluj trece astfel pe locul întâi la diferență de două puncte de Someș Dej, și pleacă în returul finalei, o șansă în... citeste mai departe

6 partide amicale pentru Universitatea Cluj. Debreceni VSC și FC Victoria, pe lista adversarilor

scris de Flaviu Popa / 08.01.2020 10:23 / 0 comentarii / 206 vizualizari
Universitatea Cluj a terminat anul 2019 pe locul 13, cu 25 de puncte. Distanța față de ultimul loc promovabil (2), ocupat de Mioveni, a rămas de 12 puncte, astfel că elevii lui Adrian Falub se vor concentra în acest retur pe evitarea retrogradării. Nu este o misiune ușoară, în condițiile în... citeste mai departe

Fără ajutorul arbitrilor, Someșul Dej pierde la Mintiu Gherlii și campionatul e relansat. Floreștiul și Victoria se apropie de primul loc

scris de Flaviu Popa / 09.12.2019 09:44 / 0 comentarii / 231 vizualizari
Grea viață pentru Someșul Dej atunci când nu primește trei penalty-uri din partea arbitrului. Echipa lui Vicenţiu Ştir a pierdut la Mintiu Gherlii, scor 0-1, și campionatul a fost relansat. Tot în etapa a 14-a, Floreștiul a învins fără probleme Someșul Gilău cu 7-1, în timp ce FC Victoria Cluj... citeste mai departe

Victoria Cluj se impune in fata Unirii Iclod, in Liga a IV-a

scris de Alexandra Petrusca / 14.09.2019 21:59 / 0 comentarii / 499 vizualizari
Victoria Cluj, cea mai noua echipa de fotbal din judet, face inca o figura frumoasa. Baietii lui Marius Suller s-au impus cu 2-0 in fata mult mai experimentatei echipe FC Unirea Iclod.Prima repriza a oferit si cele doua goluri. Marcatorii, Marius Sumblea si Antonio Matis, au facut un meci bun,... citeste mai departe

Jos pălăria, dom’ primar! Fair-play încurajat din tribună

scris de Alexandra Petrusca / 14.09.2019 20:05 / 0 comentarii / 4011 vizualizari
Câteva zeci de iclodeni au fost in tribuna la meciul disputat de Unirea Iclod cu echipa Victoria Cluj, câștigat clar de clujeni, cu 2-0.Atenția ne-a fost atrasa de către Emil Pârțoc, primarul din Iclod, care a vizionat meciul înconjurat de consăteni. Deși primăria susține financiar echipa, primarul... citeste mai departe

FC Victoria Cluj a castigat cu 3-0 in meciul de debut cu Viisoara din Liga 4!

scris de Ziar de Cluj / 07.09.2019 13:23 / 0 comentarii / 1963 vizualizari
3-0 s-a terminat prima partida din Liga 4 disputata de FC Victoria Cluj astazi la Viisoara, dupa un meci controlat aproape in intregime de echipa condusa de antrenorul Marius Suller. Prima repriza a fost seaca, cu tatonari de ambele parti, dar a doua repriza a bubuit cu goluri, Bogdan... citeste mai departe