u alexandrion cluj

„U” Alexandrion a pierdut şi ultimul meci de la Bistriţa. Clujencele vor evolua, peste o săptămână, la Zalău

scris de / 13.08.2016 14:56 / 0 comentarii / 26 vizualizari
„U” Alexandrion Cluj nu a obţinut nicio victorie în primul turneu amical la care a participat în vederea pregătirii noului sezon competiţional.„Studentele” au pierdut şi meciul cu CSM Bistriţa, ultimul al competiţiei din judeţul vecin, 24-37, disputat sâmbătă dimineaţa, în urma căreia nou promovata... citeste mai departe

„U” Alexandrion Cluj a început la mare pregătirea noului sezon. O jucătoare de la HC Zalău, primul transfer al verii

scris de / 13.07.2016 15:26 / 0 comentarii / 44 vizualizari
Echipa de handbal feminin „U” Alexandrion Cluj s-a reunit pentru a pregăti noul sezon competiţional 2016-2017.Fetele pregătite de Carmen Amariei şi Luminiţa Huţupan-Dinu au ajuns ieri în staţiunea Venus de pe litoralul românesc, acolo unde vor petrece şapte zile, perioadă în care clujencele vor... citeste mai departe

Victorie imensă pentru „U” Alexandrion la Slobozia, după o repriză secundă perfectă. Clujencele au scăpat de emoţii pe final de sezon

scris de / 02.04.2016 14:09 / 0 comentarii / 81 vizualizari
Echipa clujeană de handbal feminin „U” Alexandrion a reuşit o victorie mare pe terenul Unirii Slobozia, 25-23 (12-17) asigurându-şi, în mare măsură, rămânerea în Liga Naţională şi în următorul sezon. Elevele lui Carmen Amariei au făcut o a doua repriză perfectă, după ce prima au încheiat-o cu un... citeste mai departe

scris de / 20.02.2016 19:27 / 0 comentarii / 164 vizualizari
Echipa de handbal feminin „U” Alexandrion Cluj a câştigat la limită, 24-23 (9-13) meciul cu Rapid Bucureşti, din etapa a 20-a a Ligii Naţionale. Partida, care a avut o miză extrem de importantă în special pentru clujence, s-a disputat în Sala Sporturilor „Horia Demian” şi a fost începută mult mai... citeste mai departe