scris de Cătălin Vlăsceanu / 13.05.2019 14:12 / 0 comentarii / 180 vizualizari
[article:0]            Acest articol reprezintă o sinteză exclusiv a rechizitoriului întocmit de procurori în Dosarul Revoluției. Acesta cuprinde 3.330 de volume și va fi judecat de Înalta Curte de Casație și Justiție.    ... citeste mai departe

Primarii Alianței Vestului (Sălbatic) cer bani europeni pentru tren de mare viteză și autostradă. Proiectele dau bine în poză. Boc nu poate face proiecte mărunte în Cluj-Napoca

scris de Gabriela Dragotă / 27.02.2019 15:10 / 0 comentarii / 774 vizualizari
Primarii Alianței Vestului au avut, ieri, o întâlnire cu reprezentanții Comisiei Europene pentru a atrage fonduri europene. Una din ideile celor 4 primari este să lege Clujul de Timișoara prin Oradea și Arad printr-o linie ferată pe care să circule un tren de mare viteză. Membrii alianței pot... citeste mai departe

Gratis la autobuz și parcare în Cluj pentru timișoreni, arădeni și orădeni. Boc îi trimite la plimbare pe cetățeni când întreabă de locuri de parcare

scris de Gabriela Dragotă / 20.12.2018 12:16 / 0 comentarii / 617 vizualizari
Clujenii ar urma să beneficieze de gratuitate la transport în comun și parcare gratis în Timișoara, Arad și Oradea, ca urmare a constituirii Alianței Vestului. Prevederea va fi valabilă și invers, adică timișorenii, arădenii și orădenii care vin în Cluj să aibă parte de aceleași gratuități. Această... citeste mai departe

U-BT Cluj a marcat aproape 100 de puncte în primul meci din Liga Naţională. Următorul joc va fi în Liga Campionilor

scris de / 19.09.2016 20:09 / 0 comentarii / 122 vizualizari
Echipa de baschet masculin U-Banca Transilvania Cluj a câştigat lejer primul meci din noul sezon al Ligii Naţionale, 97-82 cu BC Timişoara, în deplasare.“Studenţii” au controlat autoritar meciul, valoarea mult superioară a elevilor lui Mihai Silvăşan făcând diferenţa în acest joc. Astfel, după... citeste mai departe

Timişoara - Capitală Culturală Europeană 2021

scris de Eugen Olariu / 16.09.2016 17:54 / 0 comentarii / 345 vizualizari
Timişoara a fost desemnată azi Capitală Culturală Europeană în 2021. Anunţul a fost făcut în urmă cu puţin timp, în cadrul unei conferințe de presă susţinută de ministrul Culturii, Corina Şuteu, împreună cu președintele juriului de experți, Steve Green, și cu reprezentanții Comisiei Europene.... citeste mai departe

Schimbarea de la pauză. Cum şi-a motivat Miriuţă jucătorii după repriza slabă de la Timişoara: “Atât le-am spus, în rest nu am avut ce vorbi cu ei”

scris de / 28.08.2016 12:16 / 0 comentarii / 90 vizualizari
CFR Cluj s-a întors cu un punct de la Timişoara, 1-1, după două reprize complet diferite.Dacă în prima implicarea jucătorilor clujeni a lăsat de dorit, în partea a doua a jocului elevii lui Vasile Miriuţă au arătat altfel, un gol, două bare şi alte câteva ocazii importante la poarta timişorenilor... citeste mai departe

scris de / 27.08.2016 20:50 / 0 comentarii / 38 vizualizari
CFR Cluj a terminat la egalitate, 1-1, meciul cu ACS Poli Timişoara, din etapa a şasea a Ligii I, după un meci cu multe faze de poartă mai ales în a doua repriză. Egalul din Banat a fost al treilea pentru CFR în cele şase meciuri disputate în noul sezon al Ligii I.Afectate de căldură, cele două... citeste mai departe

CFR Cluj merge după puncte la Timişoara: „Trebuie să avem aceeaşi atitudine ca şi cu Astra”. Veste bună primită de Păun de la FRF

scris de / 26.08.2016 12:33 / 0 comentarii / 91 vizualizari
CFR Cluj o va întâlni pe ACS Poli Timişoara, în etapa a şasea a Ligii I, după ce i-a dat cinci goluri campioanei Astra Giurgiu.Euforia instalată după victoria categorică de săptămâna trecută îi face pe clujeni să fie încrezători în perspectiva jocului de mâine, însă antrenorul Vasile Miriuţă atrage... citeste mai departe

Un nou magazin Farmec se deschide în Timișoara

scris de Ziar de Cluj / 09.06.2016 15:05 / 0 comentarii / 27 vizualizari
Cluj-Napoca, 9 iunie 2016Farmec, cel mai important producător român de cosmetice, continuă extinderea și modernizarea rețelei de magazine în țară. După deschiderea magazinului de la Sibiu, Farmec anunță inaugurarea unui nou spațiu în Timișoara.Situat pe strada Lucian Blaga nr.3, noul magazin Farmec... citeste mai departe

Punct incredibil scos de CFR Cluj la Timişoara. Cu un jucător eliminat, feroviarii au dat două goluri în prelungiri

scris de / 13.03.2016 20:23 / 0 comentarii / 192 vizualizari
CFR Cluj a confirmat, la Timişoara, încă o dată regula care spune că un meci este terminat abia când fluieră arbitrul. După cea mai slabă prestaţie din acest an, feroviarii pregătiţi de Antonio Conceicao s-au scos după minutul 90, atunci când Camora şi Petrucci au anulat golurile lui Ovidiu Popescu... citeste mai departe