sanatatea

VIDEO Sănătatea Cluj, înfrângere dramatică cu Viitorul Șelimbăr. Sibienii au înscris golul victoriei în prelungiri

scris de Flaviu Popa / 29.11.2019 16:33 / 0 comentarii / 152 vizualizari
Sănătatea Cluj a pierdut, scor 1-2, partida cu Viitorul Șelimbăr, din ultima etapă a turului Ligii a 3-a. Pentru oaspeți a marcat Stanciu în minutul 90+1, sibienii reușind o întoarcere spectaculoasă de scor după ce au fost conduși cu 0-1. CLICK AICI pentru a urmări VIDEO cu golurile... citeste mai departe

Victorie FABULOASĂ a Sănătății Cluj în Cupa României, contra Viitorului!

scris de Flaviu Popa / 26.09.2019 19:15 / 0 comentarii / 702 vizualizari
„Am arătat că dacă vrei, poți! Sănătatea maximă este pentru toți”, așa sună un vers al faimosului imn al Sănătății Cluj. Fără nicio glumă, nu există în fotbalul românesc un David mai pregătit să îl doboare pe Goliath atât de des ca și Sănătatea Cluj.Sănătatea Cluj este cu siguranță cea mai atipică... citeste mai departe

În noiembrie a jucat pentru Sănătatea Cluj, acum a marcat pentru Steaua. Theo Botă a “salvat” echipa lui Reghecampf în primul meci de pregătire al noului sezon

scris de / 15.06.2016 01:27 / 0 comentarii / 199 vizualizari
Atacantul celor de la Steaua Bucureşti, Theodor Botă, a reuşit, marţi, să marcheze primul său gol în tricoul celei mai titrate echipe din fotbalul românesc.Transferat la roş-albaştri de la Sănătatea Cluj în iarnă, Botă a fost împrumutat la Gloria Buzău în această primăvară, atunci când a avut o... citeste mai departe