pierdut

scris de / 14.08.2016 20:32 / 0 comentarii / 66 vizualizari
CFR Cluj a terminat la egalitate, 1-1, meciul din deplasare cu Pandurii Târgu Jiu şi mai are doar un punct de recuperat pentru a ajunge la cota 0 în clasament. Ambele goluri s-au marcat într-un interval de cinci minute, în ultimul sfert de oră al jocului.Fără Camora, accidentat la meciul din Cupa... citeste mai departe

scris de / 14.08.2016 11:32 / 0 comentarii / 94 vizualizari
Echipa naţională de baschet masculin a României a pierdut al doilea meci de la turneul pe care îl organizează la Cluj, 59-70 cu Ungaria.“Tricolorii” au plătit tribut unei prime reprize slabe, până la pauza mare elevii lui Marcel Ţenter nereuşind să înscrie decât 23 de puncte. Deşi au izbutit să... citeste mai departe

„U” Alexandrion a pierdut şi ultimul meci de la Bistriţa. Clujencele vor evolua, peste o săptămână, la Zalău

scris de / 13.08.2016 14:56 / 0 comentarii / 26 vizualizari
„U” Alexandrion Cluj nu a obţinut nicio victorie în primul turneu amical la care a participat în vederea pregătirii noului sezon competiţional.„Studentele” au pierdut şi meciul cu CSM Bistriţa, ultimul al competiţiei din judeţul vecin, 24-37, disputat sâmbătă dimineaţa, în urma căreia nou promovata... citeste mai departe

„U” Alexandrion Cluj a pierdut primele două meciuri ale turneului amical de la Bistriţa

scris de / 12.08.2016 19:44 / 0 comentarii / 39 vizualizari
Echipa de handbal feminin „U” Alexandrion Cluj a pierdut ambele meciuri disputate vineri, în cadrul turneului amical “Cupa Judeţului Bistriţa-Năsăud”.Fetele pregătite de Carmen Amariei au început ziua cu un eşec împotriva celor de la HC Zalău, 22-30, a doua înfrângere venind după câteva ore, 28-31... citeste mai departe

România a pierdut, surprinzător, primul meci de la Jocurile Olimpice. Florina Chintoan, de la "U" Cluj, a marcat două goluri

scris de / 07.08.2016 13:27 / 0 comentarii / 58 vizualizari
Echipa naţională de handbal feminin a României a pierdut, 19-23 (9-11), meciul cu Angola, teoretic cel mai accesibil adversar din grupa A a Jocurilor Olimpice.“Tricolorele” au avut o evoluţie sub aşteptări şi nu au reuşit să conducă nicio secundă pe tabelă. Florina Chintoan, de la “U” Alexandrion... citeste mai departe

Scurtcircuit pentru CFR Cluj la Botoşani. Feroviarii au luat trei goluri şi au pierdut primul meci în noul sezon al Ligii I

scris de / 30.07.2016 20:37 / 0 comentarii / 24 vizualizari
CFR Cluj a pierdut la Botoşani, 1-3, în etapa a doua a Ligii I, şi rămâne cu punctaj negativ în clasament. Jucătorii lui Vasile Miriuţă le-au pus probleme gazdelor doar în prima repriză, un gol luat imediat după pauză cântărind greu la moralul alb-vişiniilor.Pofta de joc a moldovenilor s-a văzut... citeste mai departe

scris de / 17.07.2016 17:17 / 0 comentarii / 24 vizualizari
Echipa de Cupa Davis a României a pierdut întâlnirea cu Spania, din turul II al Grupei I din zona Euro-Africană, după ce Florin Mergea nu a reuşit să-i pună prea mari probleme numărului 1 spaniol, Roberto Bautista, 4-6, 3-6, 2-6.După anunţul lui Marius Copil de dimineaţă, care a spus că nu poate... citeste mai departe

scris de / 17.07.2016 01:39 / 0 comentarii / 159 vizualizari
CFR Cluj a pierdut Supercupa României de pe Cluj Arena, 0-1 cu Astra Giurgiu, după un gol primit în minutul 86, De Amorim profitând din plin de o baltă care i-a cauzat probleme portarului Traian Marc. Pe un teren care devenea impracticabil o dată cu trecerea timpului, giurgiuvenii au fost mai... citeste mai departe

scris de / 15.07.2016 18:38 / 0 comentarii / 64 vizualizari
România este condusă de Spania, 0-1, în meciul de Cupa Davis care se desfăşoară în Sala Polivalentă din Cluj, după ce Marius Copil a pierdut duelul cu Feliciano Lopez, 6-7 (4), 7-5, 4-6, 6-3, 3-6.La capătul a peste 3 ore şi 40 de minute de joc, românul a pierdut un meci în care a revenit de două... citeste mai departe

Ghinion pentru UBB Cluj, care a pierdut în prelungiri la Campionatul European. Românii au nevoie de o victorie pentru calificare

scris de / 15.07.2016 09:26 / 0 comentarii / 42 vizualizari
Echipa de fotbal a Universităţii Babeş-Bolyai a pierdut dramatic al doilea meci de la Campionatul European Universitar din Croaţia, 1-2 cu spaniolii de la Camilo Jose Cela University.După ce au egalat la unu, prin Viorel Ionaşcu, clujenii au greşit în lanţ la o fază din prelungirile partidei, acolo... citeste mai departe