Vânători de nesimțire: Dubița roșie, care este mai ceva ca Scufița Roșie. Nu se teme nici de lup, nici de Poliția Locală

scris de Inga Chircu / 12.04.2017 12:44 / 1 comentariu / 521 vizualizari
Miercuri, 12 aprilie, în jurul orei 12.00, șoferul unei dubițe roșie, cu număr predestinat, CJ-53-SIN (păcat – în limba engleză – n.r.) a „păcătuit” și a intrat cu nesimțire pe aleea principală din Parcul Central. Șoferul se plimba ca și cum ar fi ieșit la o plimbare de primăvară. Oamenii care... citeste mai departe

scris de / 12.06.2016 12:46 / 1 comentariu / 436 vizualizari
Aproape 5.000 de clujeni au luat startul, sâmbătă după-amiaza, la o nouă ediţie “The Color Run” desfăşurată în centrul oraşului.În cursa care prinde tot mai mult succes şi în România, ea luând naştere în urmă cu cinci ani în SUA, concurenţii clujeni au luat startul din Piaţa Unirii şi, pe un traseu... citeste mai departe

scris de Ziar de Cluj / 10.04.2016 15:58 / 0 comentarii / 475 vizualizari
Doi alergători din Kenya au câştigat probele de 42 km, respectiv 21 de kilometri de la Maratonul Internaţional Cluj-Napoca, desfăşurat duminică pe străzile din Cluj-Napoca. Atleta clujeancă Mihaela Botezan, care luptă pentru calificarea la Jocurile Olimpice de la Rio din acest an, a terminat pe... citeste mai departe

Maratonul Internaţional a ajuns la a şasea ediţie la Cluj-Napoca. Aproape 4.000 de concurenţi vor alerga, duminică, pe străzile oraşului

scris de / 07.04.2016 14:32 / 0 comentarii / 256 vizualizari
Cluj-Napoca va fi, în acest weekend, capitala atletismului românesc. Maratonul Internaţional a ajuns la a şasea ediţie, iar aproape 4.000 de concurenţi din peste 15 ţări vor alerga, duminică, pe străzile capitalei Transilvaniei.Organizatorii au pregătit şase probe pentru ediţia din acest an, regina... citeste mai departe

Maratonul International Cluj, castigat de un kenyan

scris de Ioana Oros / 13.04.2014 13:20 / 0 comentarii / 970 vizualizari
Un tanar de 32 de ani din Kenya a castigat a patra editie a Maratonului International Cluj. Elisha Kiprotich Sawe a trecut primul linia de finish, dupa ce a parcurs, de patru ori, cate 10,55 kilometri, cat a fost traseul maratonului.Kenyanul a fost printre favoritii acestei editii a... citeste mai departe