Strazile din jurul Parcului Central, sufocate de masini. Parcarile de la Cluj Arena si Polivalenta stau nefolosite

Comentarii

lolo

02.06.2015 11:43

in data de 31 parcarea de la cluj arena (stadion) nu era functionala. desi apareau toate locurile libere nu puteai intra, asa mi-a zis paznicul din fata de la stadion. nu stiu pe 1 daca a lucrat parcarea... dar nu cred

iuy

02.06.2015 11:44

Suntem un oras indobitocit de promisiuni false. Cum sa iti parchezi masina la stadion si sa vii pe jos 2 metri? Doamne Fereste, voi ati innebunit? asta e blasfemie pentru conducatorii auto. Pe vremuri, copiii mergeau frumos, de manuta, in Parcul Mare. Acum sunt plimbati cu masina ca deh, e 2015. Asteptam momentul in care toate masinile straine vor plati taxa pe oras in fiecare zi si mai ales, momentul in care toate masinile vor plati taxa pe Centru. Doar asa, toti comozii astia vor disparea.

andrei

02.06.2015 11:56

Mari cacanari clujenii. Ar intra cu masina in parc daca s-ar putea.

aaa

02.06.2015 12:05

Nu e adevarat. Parcarile subterane nu erau goale. Abia am gasit un loc in parcare sub sala polivalenta, iar in parcarea sub cluj arena duminica nu mergeau barierele ( sa se deschisa sau inchida). Un politist care sa dirijeze circulatia pe trecerea de pietoni care face legatura intre parcul mare si cluj arena trebuia neaparat. Pietonii treceau fiecare cand vroiau iar masinile stateau 10-15 min la rand sa treaca de aceasta trecere de pietoni.

Popescu Luminita

02.06.2015 12:28

Parcarea de la Cluj Arena era deschisa ieri insa nu functiona aparatul de la intrare. Mesajul era ca nu mai are hartie, asa ca degeaba ai fi vrut s-o folosesti... 

Eva

02.06.2015 14:04

Oare cati ani trebuie sa mai treaca sa devenim si noi civilizati,sa ne respectam unii pe altii? Spiritul civic la romani este foarte scazut! Noroc cu gazetarii care mai trag cate un semnal de alarma! Ne plangem mereu ca nu avem bani,ca salariile sunt minime...dar oare facem ceva sa ne imbunatatim situatia financiara? Sau doar ne lamentam,si intindem mana, da de ne ajuta cineva! Fii primul care te ajuti!Cea mai raspandita oferta de lucru Selectam  dezvoltatori de proiect pentru piata nationala si mondiala. Necesita cunostiinte minime de operare PCsi navigare pe internet.Oferim curs gratuit si complet de instruire de la zero!. Plata castigurilor realizate este garantata prin contract legal. Se lucreaza part-time (in timpul liber) sau full-time, la alegere. Cerem seriozitate maxima si dorinta de a invata ceva absolut nou si de viitor. Va oferim alte detalii dupa ce trimiteti textul ”Info” la adresa de email: evasinai2003@yahoo.com

Radu

02.06.2015 14:33

Tot romanul e obisnuit sa mearga cu masina pana in leagan/magazin/birou, daca se poate, ca sa nu-si miste grasimile 200 m...

Atti

02.06.2015 14:39

Era si Politia pe acolo. Cand am trecut pe langa ei chiar lingeau cu mare avant o inghetata. Nu erau curiosi ca nu se mai putea circula din cauza imbecililor. 

Dani

02.06.2015 14:48

In 1 iunie parcarea Cluj Arena nu era functionala, cardul de abonament imi dadea eroare, thichete nu elibera ca ar fi ramas fara hartie conform spuselor unui agent de ordine. Nici una dintre probleme nu mi s-a intamplat pentru prima data din pacate. 

gicu petrescu

02.06.2015 18:06
Pana prin 2008-9 se puneau saboti pe roti si costa vreo 200 lei sa dea jos. As vrea sa vad "incaltati" toti HOTII de trotuar.

claudiu t

02.06.2015 22:30

eu am avut intentia de a parca la cluj arena si erau barierele puse