Socot ca Iohannis sufera de gangavie si retard de logica

Imi cunoasteti optiunea si, fiti linistiti, nu o sa sar acum cu argumente de gradinita ca sa va fac in ciuda ca am avut dreptate.

Dezbaterea de aseara a fost una trista. In primul rand, pentru ca Rares Bogdan a pus niste intrebari inconsistente si a permis prezenta unei tampite, o centurista media, care pur si simplu nu avea ce sa caute acolo.

Klaus Iohannis mi-a adus aseara aminte de un coleg bun de-al meu de clasa din scoala primara, pe nume Ionel Pescarus. Pescarus era un copil tare cuminte si foarte ordonat. Impresia de cuminte era data de faptul ca ori de cate ori era scos la tabla, mima doua silabe si apoi isi inclina privirea spre un colt al peretelui, adormind cu ochii deschisi ca o ciuta intepenita de frica ghepardului. Stateam cu totii calmi si il lasam in pace, vanand cu rabdare momentul, dupa care izbucneam zgomotos in ras.

Pescarus era si ordonat, asta fiindca nu scotea din ghiozdanel nici macar manualul de citire, stia ca doamna nu o sa il puna decat la final de trimestru sa citeasca.

Pescarusul de Klaus Iohannis poate sa ramana un primar merituos al Sibiului, dar cu siguranta nu are ce sa caute la Cotroceni. E gangav, iar retardul lui de logica se transforma doar intr-o emisie de lozinci si clisee.

Sa spui, in mijlocul dezbaterii, ca ti-ai uitat mapa in masina sau sa te superi pe Bogdan ca vrea sa il mai tina pe "elevul" Ponta la meditatii dupa o ora mi-l apropie pe Iohannis si mai tare de imaginea lui Pescarus.

Ramane valabil ce am spus - Ponta nu are toate datele pentru Cotroceni, dar macar atunci cand va fi in fata Angelei Merkel sau a lui Hollande va fi in stare sa nu ii adoarma.

Trista tara, daca am ajuns sa gandesc asa...

P.S.: Daca as fi macovist, m-as gandi serios sa nu ma duc la vot! Sustinatorii lui Macovei ar trebui sa se gandeasca foarte pragmatic ca, in cazul in care Iohannis reuseste, tot ce ar trebui sa faca Monica Macovei pe viitor se va anula. O extinctie din viata politica a Elenei Udrea sau a lui Iohannis prin prezenta unui esec al sasului la Cotroceni ar arde tot ce inseamna rau pe partea dreapta a esicherului politic, ar lasa samanta curata a Monicai Macovei libera sa renasca sanatos, fara curve si retardati gangavi la radacina.

Comentarii

parere

12.11.2014 11:36

Bun articol ,cu toate ca pe mine Ponta m-a impresinat; e tanar , face fata copetitiei, isi foloseste atuurile, are mintea si cuvintele la el.Cred in el ca incet ,incet o sa se debaraseze de baroni si o sa promoveze tineri politicieni si nu o sa ignore sfaturile lui TAriceanu, Melescanu etc. M-am saturat de atata ura, etichetare, dezbinare, iar dorinta de a impune cu orice pret un candidat ,care nu are ce cauta acolo, prin forta strazii, mi se pare demna de ..bantustane!!! ACL din pacate o sa coboare lupta  in strada incercand altceva ce se apropie de anarhie , incitare la ura si violenta provocatoare.PACAT ca nu inteleg ce insemna lupta adevarata si nu-i pot face fata.

popey

12.11.2014 19:28

asta prinde la prosti de romani!! vorbe multe lucru nimic!!! deci ponta e bun pentru ca are papagal dar de facut nu a facut nimic, johanis tace si face, alai nu e bun, romanul este obisnuit sa urle cat tine plamani si sa nu faca nimic. iar tu mai degraba iest un zidarist,nu ziarist!!

x

12.11.2014 22:37

Ești în comunist borat din tata-n fiu...locul tău e cu 30 de ani în urma la canal, ,,

zuzu

13.11.2014 17:15

haha.... cum poti sa crezi ca se va dezabarasa de baroni cand la intrebarea cu legea amnistiei nu a fost in stare nici macar sa minta. el care minte despre orice, oricat :)))

Mona

13.11.2014 23:39

...tocmai ca de cuvinte ne-am cam saturat,mai vrem si fapte. Am tot votat pana acum oameni cu "atitudine",mai vrem sa vedem si pe cineva care isi valorifica intentiile in practica.

Andrei

12.11.2014 12:14

Si tu suferi de obezitate.  Doua adevaruri: 1 - suferi 2 - esti obez.

gheorghe

12.11.2014 18:57

Mai Andrei iata inca doua adevaruri: 1 - esti prost  2 - esti foarte prost.  Iti plac argumentele astea?

unu

12.11.2014 22:30

Bravo! Suferă de urâțenie!!!

x

12.11.2014 22:40

E un comunist borat cu ceapa-n gat! La ce fata de retard are normal ca votează cu ponta comunistul..nici nu îmi permit sa scriu ponta cu P mare..mi-e scarba

linu

12.11.2014 12:52

Va admir curajul,ma bucur ca exista,inca, tineri care gandesc corect.Mergeam,poate ,si eu pe partea dreapta daca era un candidat puternic,dar asa nu se poate.Sper sa nu plang duminica seara ca unchii mei au pierit la Oarba de Mures,sper sa nu imi para rau de tot ceea ce s-a infaptuit la Alba Iulia si la Blaj.Ca locuitor dintre Mures si Tarnave ma rog si spun "DOAMNE OCROTESTE-I PE ROMANI ".

Flaviu

12.11.2014 14:21

Interesanta metoda prin care indemnati pe sustinatorii doamnei Macovei sa-l voteze pe Ponta.Totusi, avand in vedere ca acesta e un articol in ziar, emana prea multa subiectivitate. Nu mai e articol, e propaganda.

mircea

12.11.2014 21:02

Acest articol de ziar emana miros de cacat pesedist,scuzati limbajul dar m am saturat de frezati cu mintea pusa pe bigudiuri si de tipi care ne insulta inteligenta,m am saturat de impostura ,asistati sociali de spagi electorale de plagiatori

George

12.11.2014 15:21

Aiurea, esti, sunteti, voi vanzatorii de presa, (ca jurnalisti mai sunt doar cate unu, doi si nu e cazul acum, aici), atat de obisnuiti cu scandalurile, cu sange imprastiat, incat refuzati sa vedeti politete si buna crestere acolo unde mai este... Se si vede de altfel cum cataloghezi si mai mult ca nu cunosti sensurile cuvintelor... copy paste FireaGẤNGAV, -Ă, gângavi, -e, adj., s. m. și f. (Persoană) care vorbește greu, nedeslușit și împiedicat, repetând silabele; gângăvit, bâlbâit. [Acc. și:gângáv] – Din sl. gongnavŭ.Retard Logic A backwards unsupported logic, used by someone to back up a ridiculous idea or statement on something that is blatantly obvious to the second party.Exemplu:Boy: That girl looks like she sucks dick for a living!Girl: Actually no, we live in a cold climate. I'm pretty sure her lips are just chapped, Stop using retard logic to arrive at every conclusion!Logica asta retarda caut-o in alta directie... 

Delia

12.11.2014 17:49

De acord!

Cosma

12.11.2014 18:17

Mai fiule - tu faci prosti pe 80% din clujeni (vei vedea la votul de duminica). De ce faci asta ? Dumnezeu sa te ierte!Confunzi bunul simt cu altceva iar demagogia si minciuna in fata te gadila la modul placut.Da, de acord, e trist pentru dumneata daca ai ajuns sa gandesti asa! 

Alin

12.11.2014 18:36

Saracul fost coleg de scoala. Cu ce drept vorbiti asa de el

unu

12.11.2014 18:52

Socot ca tu suferi de sindromul cretinico-comunist-complexationist în forma agravata prin urmare recomand internarea și cultivarea democratica a neuronului ramas intreg

leo

12.11.2014 19:30

O sa ramaneti cu vorbele frumoase rostite de Ponta... Daca ajunge cumva presedinte, cu colegii lui o sa fure toata Romania pentru ca nu o sa fie nimeni ca sa opreasca. Daca ajung peseditii care sunt la guvernare si la cotroceni, s-a dus naibii tara asta. Daca ar ajunge Iohanis, macar ar fii cineva sa se mai opuna cateodata. Baza democratiei este separația puterilor. 

vali

12.11.2014 23:04

Cat de idiot poti fi! Daca ajunge Ioanis presedinte, e atat de tampit ca toti pedelistii vor fura de vor stinge in spatele lui, iar cand nu mai e nimi de furat, vor mai lua 20 miliarde de la FMI pentru stadioane in panta si sali de sport in sate fara tineri! Hai Ponta, avem nevoie de relatii bune cu Rusia!

Vendel

13.11.2014 11:50

Toti, voi care spuneti ca Iohannis e tampit: oare de ce merge Sibiu bine? Ati fost in vizita pe acolo sa vedeti cum arata pe langa Clujul nostru putred si urat? Voi vreti albanezi negriciosi cu dume de lepra de piata sa va conduca tara? Problema e ca majoritatea romanilor sunt prea ne-educati ca sa gandeasca singuri, sa traga concluzii! Am scris un comment destul de frinedly in care am argumentat de ce votez cu Iohannis, vad ca nu apare! Va e frica , ca ma crede cineva? Traiti din scandal si din rautacisme, habar nu aveti de valori adevarate intr-o viata de om normal! Iar tu Liviu Alexa, sincer, m-ai dezamagit total. Te rog citeste de cateva ori ce ai scris in ultimele zile, pune la o parte suma sau favorurile pe care o sa le primesti pentru asta si pune-ti o intrebare: oare esti ceea ce crezi tu ca esti?

Razvan

14.11.2014 05:12

Vendel, e adevarat ce spui tu de Cluj, dar oare nu tot voi astia care votati acum cu Iohannis l-ati votat pe Boc chiar dupa ca a facut tara praf!!!! Cu asta am spus tot despre cat de "destept" votati voi! Si acum tot va plangeti de Cluj? Asta e chiar ipocrizie crasa. Clujenii sunt oricum o specie aparte la vot, tot timpul se .... contra vantului. De sceea suntem unde suntem cu Clujul! Felicitari si sper ca specia asta sa fie pe cale de disparitie cat mai repede!!! Va invit sa plecati si sa ne lasati pe noi cu comunismul nostru. Mergeti voi in tarile alea democrate si ploconiti-va la ei. Doar atat stiti sa faceti. Ce legatura are ca e un bun primar(eu nu cred ca e!!!)? La fel ati spus si de Boculet si uite ce s-a dovedit! O catastrofa! La fel va fi si Iohannis! Deci, mai lasati-ma cu logica voastra! Am vazut ce ati facut cu Boc, iar acum va plangeti de Cluj! Halal caracter! Nu el e de vina, voi care l-ati votat, desi stiati ce poate!!! Tristul adevar!!!

nik

12.11.2014 20:13

-  Ponta conform aprecierilor unora, este imatur ...nepotrivit pentru presedintia Romaniei.si neinsemnat pentru Madam Merkel-  Iohanis este un neamt vopsit si gingav; are totusi ceva maiestuos in prezenta fizica, chiar daca  nu spune nimic; ramine filozof , mai ale in fata lui Madam MerkelDaca-i dupa birfele voastre de pe NET, Ponta va fi presedinte si Gheorghe Maior , prim ministru....- surpriza ne-o va oferii Basescu ,NATO si CE ha ha ha ...cine ride la urma!

Bogdan

12.11.2014 20:30

Tind sa dau dreptate ca sansele Monicai ar creste in cazul in care Johanis ar pierde. Acest val de ura anti-dreapta s-ar stinge in timp. Dar, in momentul de fata, pericolul cel mai mare este ca PSD-ul va prinde tentacule foarte mari in toata tara. Se vede ca metoda de suport psd-ist se realizeaza prin amenintari, taieri de fonduri de investitii si prin manipularea bisericii. Daca acest partid reuseste sa creeze o dependenta la nivel local in fiecare oras sau sat, atunci se va instaura un nou regim totalitar, greu de scapat.Ce-i drept atunci cand raul este prea greu de suportat vine revolutia si protestul, si poate reusim sa facem ce au reusit ucrainienii. 

zup

12.11.2014 21:03

"Pacat" ca sustinatorii lui Macovei nu citesc fituica asta on-line in care jumate de articole sunt reclame si cealalta propaganda si can-can. O mai fi vreunul unul ratacit ca mine, dar din fericire avem discernamant.

clujan andrei

12.11.2014 21:22

o fi citit cretinitatile tale comuniste 

Toderas

12.11.2014 21:54

Din nou, trebuie sa alegem din doi...cel mai putin rau...din pacate!Mi-e sila... am renuntat la politica de 14 ani...si totusi trebuie sa votez...(acuma chiar pe pamanturi straine...)Mai speram ceva ?!! 

Dorian

12.11.2014 22:00

parere si Linu. Vorbiți de unire si de apărarea romanilor de pretutindeni. Oare cine are discursul care dezbina, care are un fix cu Basescu, care gata, nu mai are ce caută in aceasta discutie. E Ponta deștepților (ca retardat il numiți pe Johanis. Acelasi Ponta care si-a bătut la propriu joc de romanii care n-au reusit sa voteze, asa ca tu ce-l de la tara si subvenționată, poti sta linistit  aproape de Oarba de Mureș.  Cat despre Alexandra, știm cu toții ca-i PSD-ist. Acum ca Bene e liber da din coada. 

radu ferent

12.11.2014 22:10

propaganda  ieftina pentru aia ,,destepti,, dar multi,mult prea muti! 

radu

12.11.2014 22:11

propaganda!

Octavian