Singura noutate la Bocobuzele CTP este că se strică de noi

În această dimineață, unul dintre Bocobuzele noi nouțe achiziționate de către Compania de Transport Local Cluj, după ani de alocări, promisiuni că acușica-s la noi în curte și de alte genuri de tergiversări, a cedat moral pe Calea Turzii. I-o fi sărit o siguranță, nu știm. Doar admirăm culoarea și faptul că au fost achiziționate de nou-nouțe.

Și faptul că sunt mai lungi decât oricare dintre TIR-urile despre care se laudă Boc că le-a scos din oraș. Iar când vin în haită (și numai așa vin în stații) ocupă 100  de metri de stradă cel puțin, inclusiv ieșirile de pe străzile laterale, că restul participanților la trafic nu mai există când are treabă CTP șamd.

A, era să uităm: mai admirăm cum sunt deschise geamurile, la multe dintre aceste noi achiziții, pe post de aer condiționat.

Comentarii

mica cretinica

12.06.2018 09:19

Ma scuzati, eram eu cu degetele-n priza la autobuz ca nu ajunsesem la borcanul cu Xanax si Halperidol, de aceea se oprise autobuzul. Dar am si profitat ca s-a oprit pe Calea Turzii si m-am acuplat cu mai multi TIRisti, poate chiar doi.

ovuluța

12.06.2018 11:20

așe o ovulație mă cuprinde când mă gândesc la Boc că mă ienervez și-mi rup de la gură furtunul cu care mă alimentează TIRistul doar să vă înjur că ce-aveți cu uomu din Răchițele, mă? că nu-i vinitură ca voi, măi?

ovulutza

12.06.2018 18:50

inca mai ovuleaza dupa niste plua in clantzau de la IP 82.137.23.136. dati-mi ca cer. sunt in sevraj. 

ovulutza

12.06.2018 22:48

isi roade singura microputza si apoi cere una sanatoasa in clantza. chiar insista, de proasta ce-i.

ovulutza

12.06.2018 23:52

abia astept sa-mi imbrac tricoul cu muschi si sa ies prin oras la agatat TIR-isti care sa ma ia la stanga si io sa le strang cu buzitele curelusa de piele.

Ovulutza

14.06.2018 10:52

in general isteriile de ovulatzie ale hatterilor ne lasa extrem de reci si indiferenti. mai ales ale celor care nici macar coloana vertebrala de a-si asuma ura cu nume si prenume nu o au. lasi si anonimi ca niste rame. de ce-l urasti tu pe ALexa? de prost? de cretin? din lipsa de ocupatie? din cauza ca nu ai nici un scop in viata? nu ne intereseaza, Ovulutza.

ovulutza musca putza

15.06.2018 09:45

din simplu motiv ca sunt un cretin. de aceea imi si mananc singur putza, eu, Ovulutza. de isteric si bolnav psihic care sunt. si insist sa i-o mananc si lui Alexa.

ovulutza

15.06.2018 16:14

macar recunosc ca ovulez nu comentez.

Ovulutza prostuza

15.06.2018 16:51

care-si suge singura putza, apoi vine sa vomite comentarii de asistata mintal pe Ziar de Cluj.

Mulgutzul

16.06.2018 10:21

șăd ca vita la poarta nouă și mugesc. dau cu copita-n tastatură și susțin că comentez la material. mă auto-mulg cu gura.

pop

12.06.2018 11:55

Doar ca nu e din generatia 9 de busuri, Mercedes,ci Solaris (are numar cu 8...) Doar ca nimeni nu a scris ca ar fi Mercedes sau Solaris, dar se baga unii in seama.

79.119.122.138

12.06.2018 20:23

ce vedeti mai sus este IP-ul de la care postez toate tembelismele care-mi trec prin unicul neuron si cred ca sunt comentarii demne de luat in seama. curva de mama si alcoolicul de tata care o abuza infundandu-i mucii in ceafa cu pumnul de fata cu mine, n-au stiut sa ma educe. sa nu vomit tampenii, daca nu am nici o idee de ragait.

Andrei S

13.06.2018 03:12

Totusi, cat de dedicat partidului și lui Boc să fii, încât să simți nevoia patologică să comentezi tâmpenii? Să-ți pui întrebări de asistat mintal la o fotografie evidentă? Poate ne răspunzi @Andrei S (dacă aceasta o fi fiind identitatea ta adevărată de postac de partid)?

Ana

07.07.2018 16:08

sunt o penibilă și o vulgară care-și scrântește limba în curul lui Boc