NUCLEARA: Inimaginabila avere imobiliară din Cluj-Napoca a preotului Cristian Pomohaci. "Popa săracilor" are 8 apartamente de peste 1,2 milioane de euro!

Comentarii

Mihai

27.06.2017 15:12

Vai de capul meu....la 1500 - 1700 euro mp....Sfinteasca-se numele tau si cartea ta funciara ! 

Kovacs Tiberiu

27.06.2017 16:10

Si lumea il plange pe "saracu" Cristian Pomohaci ca unii oameni is atata de prosti si de fraieri de sa fereasca Dumnezeu cat sunt unii de inchisi la minte.Asta e genul de preot care se stie lingusii pe langa oameni de ii face sa ii manance din palma atata is de prosti enoriasii.

Dragos

27.06.2017 16:16

Ești nedrept când îi categorisești "proști" pe enoriași. gândește-te doar că mulți nu au atâta educație, sunt naivi, disperați etc. Aici nici vorbă să aplicăm proverbul ăla cu "prost nu e cine cere, ci cel care dă", deoarece din ce prezintă redacția e un caz de înșelătorie. 

Mircea

01.07.2017 11:38

Dragos, ce spui tu acolo e definitia prostului :)

Fazakas Alexandru

27.06.2017 16:56

Imi place articolul ,interesant cum un popa are asemenea avere,din salariul de preot ,dar cel mai mult mi-a placut intrebarea retorica ,''care sunt sumele reale declarate la fisc?''Pai cineva crede ca fiscul se ocupa de declaratile de avere ale celor bogati?A intrebat fscul, ce averi au declarat si cum le-au dobandit toata clica de politicieni ,popi magistrati,tigani,camatari etc  Pe astia nu au voie sa-i supere,Nu avem bani de salarii ,pensii sanatate ,invatamint ,infrastructura si clica asta s-a imbogatit si noi prostii o ducem ca vai de noi De ce nu sunt cercetati toti de fisc ,care au lacuri munti bolizi vile palate ?Acum de ce nu face fiscul ca in tarile avansate din occident?De ce evaziunea fiscala nu este pedepsita ca si crima?Garantat daca ar fi asa am avea bani ptr toate  

Dragomir

27.06.2017 17:04

Si ANAF ce pazeste? In tari cu mai putini sectanti exista ceea ce se numeste "avere nejustificata". Sfintia sa poate sa justifice toate aceste sume cu care si-a achizitionat imobilele? Ca doar nu le-a primit pe toate mostenire de la o matusa... Sumele de bani cu care au fost cumparate aceste imobile de unde provin? S-au platit taxe pentru aceste venituri? Iar daca ANAF din judet de acolo este populat doar de rude si de neamuri ale sectantilor acestui guru - sa intre DIICOT si DNA pe fir. Mie mi se pare absolut senzational tupeul de a fi milionar in euro si sa ii pui pe spalatii aia pe creier sa iti stranga bani pentru avocat. Absolut inimaginabil!

Adi

28.06.2017 06:36

ANAF pazeste ce pazeste la toti proprietarii de aprtamente care isi inchiriaza proprietatile fara contractre de inchiriere, sau inchiriate la preturi modice. 

Cigorin

27.06.2017 18:18
Iuda Iscarioteanu. Multa vreme nu mi-am putut imagina cum ar fi putut arata acest personaj, Iuda Iscarioteanu.. acum stiu..

Nicolae

27.06.2017 18:54

Acum este momentul ca cei care au fost abuzati sexual de poponaci sa depuna plangere si sa ceara daune morale. La averea lui poate sa dea macar câte un apartament fiecarei victime ale sale.

Marius

27.06.2017 18:59

Bravo Pomohaci! Baiat destept! Fraierii sunt CEI saraci care se cred foarte destepti si critica nu preotul asta care a reusit sa faca avere!

Ioana

27.06.2017 19:48

Foarte mulți preoți fac asta, in toate orașele sunt bătrâne singure care-si donează apartamentele si casele parohiei cu promisiunea ca vor fi ajutați nevoiași sa locuiască in ele, dar sunt trecute pe numele preoților pentru ca nicio parohie nu este o entitate juridică in sine, iar BOR nu-si asuma fățiș deținerea atâtor imobile. Ar trebui facute niste investigații la nivel național, doar ca au preoții grija sa le "doneze" la rândul lor altor membri ai familiei.

gaga

27.06.2017 20:46

BunaVreau doar sa va impartasesc o poveste auzita de la persoane aflate in preajma preotului in momentele cand a cumparat apartamentul de pe Horea 33. Povestea am auzit-o mai demult si sper sa-mi amintesc corect detaliile. De obicei preotul cand venea la Cluj, venea in civil dar in momentul in care vroia sa negocieze pretul isi tragea "uniforma " de preot pe el. Apartamentul de pe Horea era in proprietatea unei doamne in varsta , care cerea un anumit pret ( nu-mi mai aduc aminte care). Problema e ca Pomohaci era mai stramtorat cu banii, saracu' ,  si nu-si permitea suma respectiva, sau mai degraba nu vroia muschiul lui dumnezeiesc sa dea atat. Asa ca si-a pus sutana pe el si a inceput sa negocieze cu  batrana . Am zis negocieze ? Ma scuzati . Formularea corecta era : s-o terorizeze pe batrana. Da, cu texte de genul " Daca nu-mi lasi la pretul pe care ti-l ofer iti fac slujbe sa-ti mearga rau " sau lovitura suprema " o sa ajungi in iad daca nu negociezi ". Batrana , cu frica lui Dumnezeu a cedat ( psihic dar mai ales financiar ) si i-a vandut la pretul dorit de el. I-a dat clasa lui Daniel ( cel cu " dai un ban dar cumperi ceva frumos " ) , el a mers pe principiul "dai mai putini bani si cumperi ceva mult mai frumos " 

XXl

27.06.2017 21:26

De parca numai un nume este in Romania  Cristian Pomohaci . Asta-i Romania .

gaga

27.06.2017 21:47

Daca stiti si alte nume nu stati , scuipati-le aici , sa stim si noi. Dar daca vreti sa sugerati ca Pomohaci e un neprihanit comparativ cu altii inseamna ca va meritati tara in care  locuiti. Dar nu inteleg ce vina am eu ca trebuie sa o impart cu unii ca dvs.

Mihai

27.06.2017 21:37

Articolul este centrat pe atac la persoana. Formulari acuzatoare fara ca o instanta sa fi pronuntat vreun verdict. Pomohaci este un nume unic in Romania ca sa poata fi asociat cu persoana celui incriminat in toate listele? Sorry, dati cu pietre precum iudeii odinioara. Stima.

Cettinov

28.06.2017 19:54

Domnule imi pare rau ca, in ciuda multor evidente, insisti sa aperi persoane ca individul in cauza. Din anume privinte as fi sarit si eu in apararea lui daca nu dadea dovada de fatarnicie si nu ar fi fost reprezentantul si unul din profitorii acestei clici care profita de prostia, frica, slabiciunile si credinta sincera a celor multi dar ......

nelu hipodromeanu

28.06.2017 22:55

Mihai tu unde ai parohia?

Mara

27.06.2017 21:53

Cel mai bogat preot?! Cred ca tocmai ati jignit cativa alti preoti.....

Florica

27.06.2017 22:07

Si voi ? Sunteti tare destepti , datorita faptului ca terfelit un om

Dana

27.06.2017 23:28

Nu sunt fana, dar adevarul complet e ca Pomohaci are si alt job: cinta; are j de mii de CDuri cu muzica populara.

Emma

27.06.2017 23:42

A arata adavarul,nu inseamna terfelire.

Nema şcoală

28.06.2017 00:22

Florico, datorită faptului că lipsă de şcoală....

Carmen Short

09.07.2017 04:49

Florica...ori esti proasta, ori esti proasta...don doua ..una. Popa asta s-a terfelit singur, iar batuti in cap ca tine, il sustineti..

Georgiana

27.06.2017 23:15

Ziar de Cluj, învăță să scrii înainte să denigrezi imaginea unui om!
Aduceți dovezi atunci când acuzați! Și eu pot spune multe despre oricine, pot arunca vorbe în vânt ca să stârnesc mânia poporului. Vă vede Dumnezeu! Vai de voi! În ziua de azi voi manipulați poporul! Mare minune dacă nu cumva tot mass-media a creat și acea înregistrare, că tot vreți voi să defăimați Sfânta Biserică și să aruncați cu noroi în Ea. Mare inginerie să furați timbrul vocii cu ajutorul unei aplicații profesionale de studio...
Se întreabă lumea de ce părintele nu dă declarații... Însuși Mântuitorul a fost acuzat pe nedrept și nu S-a scuzat cu nimic, acceptând să fie biciuit și răstignit pe Cruce. Cu siguranță părintele, din smerenie și pentru că are încredere în Dumnezeu, nu se arată pe post, pentru că știe că El va face dreptate în numele lui.
Dar ne vede Dumnezeu pe toți și El va scoate Adevărul la iveală. Și dacă ar fi adevărat ce se zvonește, vedeți-vă de treaba voastră și nu mai judecați. O să fiți și voi judecați de Adevăratul Judecător!
Doamne ajută!

Dracu

28.06.2017 00:30

Ce dobitoaca esti! Pe seama prostovanilor ca tine face popo(naru) asta bani grei...

Grigore

28.06.2017 01:30

Stimată " cântăreață " , noră de popă ar fi mai bine să taci , poate urmați și voi ...! Nu trebuie să stai mult prin studiou ca să-ți dai seama că acea înregistrare este reală ! Păcat că luați partea unei persoane care este gay ! În biserică NU mai au ce căuta , cu muzica nu are decât să meargă înainte , dar să plătească dările la stat ! Fiscul doarme și pentru voi , oare ???!!! De fapt până-i PSD-ul în floare , pe pr.Ciciovean ...!

Antipomohaci

28.06.2017 06:46

Esti o oaie capie duduie , doneaza la idolu tau Pedohaci  averea daca ai si dute pupa-i poala daca tot il pupi atata in cur si il preaslavesti pe satana in sutana!Tu pricepi ca asta e PEDOFILIA  si sarlatan ???? Ai copilasi ? Oarba dupa voi , astia care tineti partea acestui impostor pedofil care manjeste biserica ortodoxa!

Boca

28.06.2017 07:57

Faceți diferența între biserica și preoți între religie și preoți. Dacă' dai ' într un preot nu dai în biserica. Sub asemenea gândire ca a dumneavoastră se ascund cei ce se știu vinovații deobicei.

Alex

28.06.2017 17:51

@Geogiana, Sfănta Biserică nu este preotul Pomohaci Cristian, Biserica este una iar preotul este o persoană care slujește Biserica. Cănd vorbim despre o persoană, fie el și preot, trebuie să facem diferența între cele doua lucruri, preotul poate păcătui, însă Biserica NU. Biserica este a lui Iisus Hristos, nu o spun eu ci Iisus face aceasta afirmație ”...Biserica Mea și porțile iadului nu o vor birui. (Mat. 16:18) 

ioan totolici

28.06.2017 21:59

doamna Georgiana tare as dori sa aveti un copil si sa fie molestat de un preot ,atunci sa vad cam cum ati judeca????