NESIMTIRE SI EVAZIUNE. Zilele Culturale Maghiare - festivalul mancarurilor extrem de scumpe

Comentarii

napoca

20.08.2014 18:18

prost ii cine da, nu cine cere

Radu Pop

20.08.2014 19:36

Cu acest articol nu ai reusit sa demonstrezi ca o bucata de cacat se poate apuca si de partea curata ! Ma dezabonez de pe stirile voastre cu aceasta ocazie.

Timis-Balazsi Florin

20.08.2014 21:30

Nu te obliga nimeni sa cumperi ceva.Poti manca mamaliga acasa!

Timis-Balazsi Florin

20.08.2014 21:34

Poti manca acasa mamaliga cu rabdari prajite.Nu te obliga nimeni sa infuleci in centru.Avarule!

genu

21.08.2014 08:05

chestia cu evaziunea fiscala este chiar grava! In rest, pot sa puna pretul pe care-l vor, atata timp cat au clienti!

Dinu

21.08.2014 08:21

iar vin unguri..) ! Na hai sa i interzicem asemenea manifestari.., si bine este ca ne apara cineva de evazionisti maghiari veniti din harghita covasna .Sanvina aia din teleorman si caracal, si aceia din costesti ca ei dau ieftin ca la BALCI -))

Bogdan

21.08.2014 11:03

Bine ca pe tigari putem cheltui 800 de euro/an si berea de 4.5 lei la halba nu ne supara dar o mancare buna(intr-adevar scumpa)care il cumperi de 1-2-3 ori pe ani ne scoate din sarite...Mancati doua portii la KFC atunci la 26 de lei ce sa zic ;))o zii faina!

tibi

21.08.2014 20:51

Te cheama pe matale Bogdan cum ma cheama pe mine Kelemen Hunor. Ba, o mincare buna si scumpa nu o servesti la botu calului, de halit in timp ce ma plimb. 

TPO

21.08.2014 12:05

La orice balci de acest gen sunt preturi din astea exagerate...Ia sa ne uitam cat costa un mic sau o hamsie la zilele Clujului sau "minunatul festival al berii"... va zic eu ca si acolo costa tot atat de exuberant de mult.ba mai mult, hai sa mergem doar duminica in Parcul central si sa mancam un cucuruz fiert (pe care dupa ce l-am devorat desigur il aruncam pe jos, ca doar... ni se rupe si ne e greu sa mergem 1-2m pana la un cos de gunoi....puturosii dreaq). Cucuruzul respectiv vandut de o tanara care... bine mersi ca stie sa numere banii, e si scump (4-5 lei) si clar ca vine fara bon de casa...deci mereti acasa cei care santeti avari ca p*** si mancati aer si pita impietrita .Ce rahat de oameni! orice prilej numai sa ii denigram pe unguri...!!!! Mi-e sila de Romanica asta.....

Radu

21.08.2014 13:42

Ce ma distreza comentariile scrise de unguri sub pseudonime romanesti! :))))  Daca tot vreti sa va dati romani, scrieti macar corect! :)))))

UN UNGUR

21.08.2014 23:18

Comentariul tau chiar nu-si avea rostul ;) Sunt o gramada de romani-romani care habar n-au cum se mananca gramatica,deci te rog frumos;) 

Eranda

21.08.2014 13:58

Stimata Domnisoara! De ce nu scrii cinstit si sincer, ce te deranjeaza de fapt? :) care este problema ta adevarata? :) as fi foarte curios sa aflu...

Alexandra

21.08.2014 14:50

Acu o luna in piata Avram Iancu la targul de artizanat de ce nu am primit bon fiscal?? Exact in fata directiei de finante!??? Nu-i ok ziarul asta de fomisti de senzatie!!!! 

Nagy Anna

23.08.2014 08:27

Legea spune ca:  esti obligat sa ceri bonul fiscal si sa-l pastrezi pana la parasirea magazinului, asa ca, dragii mei concetateni, hai sa respectam cu totii legea si sa cerem bon. Eu asa am facut si cine nu a putut sa-mi dea bon, de acolo n-am cumparat. Si da, sunt de acord, preturile sunt mari pt buzunarul nostru si nu stiu daca se justifica, dar nu te obliga nimeni sa cumperi. Mai exista o alternativa, sa boicotam comerciantii, sa nu cumpere nimeni, veti vedea, data viitoare se vor comporta altfel!