Nesimtire la aeroport: Basescu a tinut zeci de oameni blocati intr-un autobuz timp de 35 de minute

Comentarii

Constantin

10.02.2014 12:44

unde e nesimtirea in asta? in toate tarile se procedeaza la fel, altfel am plange tot prin reportaje ca presedintele a fost asasinat.

mihai

10.02.2014 13:03

Ca niste sobolani... hai ca exagerezi! cand te ia busu din avion, stai si in Barcelona in el pana sa poti trece la verificatul actelor. Si asta e, e presedinte, oricare ar fii el... au stat maaaarii politicieni clujeni o jumate de ora in picioare. In bus. Si nu in vreun automobil MADE IN GERMANY. Mai bine fa niste poze la linia de tramvai cea nou-nouta, si cu asfaltul crapat pe langa ea, la nici un an de la darea in folosinta. 

G Cosbuc

10.02.2014 13:10

un presedinte ilicit, ieftin, fara valoare, mizerabil, afemeiat, demis... nu merita mediatizat ci doar contabilizate abuzurile ca sa raspunda penal dupa decembrie...

Basescu

10.02.2014 13:16

Jorj, ma doare la banana de tine! 

Corina

10.02.2014 13:30

Buna ziua,a sunat Basescu sau cineva din suita lui de nesimtiti si le-a cerut celor de la aeroport sa ii urce pe oameni in autobus si acolo sa ii tina ? Sau cei de la aeroport stiau ca vine seful statului si s-au organizat de-a lela, ca de obicei, gandindu-se ca le fac un favor ca ii transporta pe pasagerii care le platesc o caruta de bani?Stie oare presa ca atunci cand nu se poate decola din Cluj si pasagerii sunt trimisi la Sibiu, Targu-Mures sau altundeva, acestia sunt trecuti prin filtrul de securitate ca sa fie pbligati sa renunte la apa si mancare si apoi sunt urcati in autobusele care ii duc 3-4-5 ore pana la aeroportul din care pleaca? De ce ? Din lipsa de judecata ! 

of of

10.02.2014 13:33

Stimate dl Jorj!!!In orice tara civilizata presedintele tarii nu numai ca este respectat de sustinatorii sai dar este respectat si de opozitie, pentru ca si opozitia este civilizata, ceea ce nu este cazul la noi in tara.Aaaaa, si un presedinte dintr-o tara civilizata, are o aeronava prezidentiala cu care se plimba, si daca merge la unele intalniri in calitate de persoana fizica TOT are anumite beneficii, ca doar este presedinte, fie ca va place fie ca nu...  Chiar daca nu va convine mie imi pare rau ca nu stiti sa faceti altceva decat sa va certati si sa aratati cu degetul... a si mai stiti sa dati oameni in judecata.... Toate acestea in timp ce stati pe banii romanilor la Bucuresti... Ce este o sfidare a cetateanului roman? Dvs sunteti, sfidati si jigniti in stanga si in dreapta, si totusi,  eu nu mi-as permite sa va zic sa va fie rusine, cum faceti dvs...  

vasile andrei

10.02.2014 13:41

Aceasta intamplare arata de fapt care este adevarul adevarat despre felul in care intelege dl.presedinte Traian Basescu statul de drept. In realitate, pur si simplu acesta e mai drept pentru unii decat pentru altii. Asa se explica si ajungerea in Bucuresti a notarului cu acelasi nume, de undeva din Vrancea, de exemplu. Oare, Ioana Basescu, caci despre dansa e vorba, daca ar fi ramas notar in zona rurala mai era aleasa de Gazprom sa faca tranzactia pentru statiile achzitionate in Romania ? Probabil ca nu. Si uite-asa intelegem cum sta, de fapt, treaba cu statul de drept. E fix ca pe vremea comunistilor atunci cand actualul presedinte jucator avea calitatea de nomenclaturist si apucaturile de rigoare pe care ni le serveste acum pe post de ,,stat de drept". Daca nu suntem atenti, vom ajunge din nou intr-un stat de drepti, cum am mai fost cu un sfert de secol in urma.

vasile andrei

10.02.2014 13:42

Aceasta intamplare arata de fapt care este adevarul adevarat despre felul in care intelege dl.presedinte Traian Basescu statul de drept. In realitate, pur si simplu acesta e mai drept pentru unii decat pentru altii. Asa se explica si ajungerea in Bucuresti a notarului cu acelasi nume, de undeva din Vrancea, de exemplu. Oare, Ioana Basescu, caci despre dansa e vorba, daca ar fi ramas notar in zona rurala mai era aleasa de Gazprom sa faca tranzactia pentru statiile achzitionate in Romania ? Probabil ca nu. Si uite-asa intelegem cum sta, de fapt, treaba cu statul de drept. E fix ca pe vremea comunistilor atunci cand actualul presedinte jucator avea calitatea de nomenclaturist si apucaturile de rigoare pe care ni le serveste acum pe post de ,,stat de drept". Daca nu suntem atenti, vom ajunge din nou intr-un stat de drepti, cum am mai fost cu un sfert de secol in urma.

Radu

10.02.2014 14:26

Vai de mine! S-a enervat micul comunist recalcitrant Jorj!... Dar pe legile de eliberare a hotilor, spagarilor si coruptilor nu s-a enervat? Dar pe viitoarea scumpire a carburantilor sau pe inmultirea si marirea taxelor nu s-a suparat? E un coleg de-al lui, tot mic comunist, care face toate porcariile astea!

muie

10.02.2014 14:41

muie jorj fata palida, te-o futut si aia ai tai din partid 

Myth

10.02.2014 14:45

Asa va si trebuie, i-ati taiat avionul si cheltuielile; este presedintele si vreti nu vreti are regim special! Nicaieri in lumea civilizata, ca sa nu mai vorbesc de dictaturi, presedintele nu circula cu avioanele de linie, doar la noi ca nu au fost bani pentru el, culmea ca ponta il poate folosi!  

Sergiu (Cluj)

10.02.2014 15:06

Nu imi e simpatic dl Basescu, insa problema organizarii activitatilor in aeroportul din Cluj nu tine de Domnia sa. Am trait o experienta asemanatoare, cand am fost nevoit sa astept in bus peste 30 minute, cu usile deschise, inhaland astfel gazele degajate de motorul care era in functiune, si asta fara ca vreun presendinte sa fie prezent in zona sau ca cineva din aeroport sa ne ofere cea mai mica explicatie.Pe de alta parte, urmarind o emisiune a postului TV Travel, in momentul cand Air Force One ateriza sau decola pe respectiv de pe aeroportul Miami International, tot traficul era blocat.Dar asa suntem noi romanii, mai catolici decat Papa.Sa fiti sanatosi.

cristi

10.02.2014 16:01

Ar trebui sa te interesezi inainte sa scrii un articol,pentru ca exista un protocol care trebuie respectat.Pentru ca ii presedintele tarii,nu ii un ciurii burii ca tine magarule.

Mircea Pop

10.02.2014 18:13

parazitii banului public care se ofenseaza pe aceasta cale merita in intregime acest comportament.

Stefan

11.02.2014 13:17

Cind a venit Somnorosul si cu Dragnea si a tinut blocat un avion n-ati zis nimic! Faceti si voi la fel cu Antenele. N-aveti decit o notiune (o obsesie de fapt) in cap : Basescu.