Jos palaria

Jos palaria U Banca Transilvania. Chiar daca au pierdut dramatic, sunt eroii nostri

Peste 4.000 de spectatori au sperat aseara ca vor asista la prima victorie europeana a „U” BT. Din pacate, meciul de debut din Noua Sala Polivalenta nu le-a purtat noroc elevilor lui Pintea, care au pierdut in fata echipei Trabzonspor Medical Park 80-81.

Echipa de baschet masculin U Banca Transilvania a pierdut dramatic a doua partida din grupa F a EuroChalleng. Elevii lui Dorin Pintea au pierdut in fata turcilor de la Trabzonspor, scor 80.81, dupa o repriza de prelungiri.  In primele 28 de minute, clujenii au jucat la un nivel ridicat si au avut un avans de 14 puncte.

„In primul rand, vreau sa felicit echipa din Turcia, au jucat putin mai bine ca noi, au avut mintea mai limpede pe final, iar datorita recuperarilor – au avut 18 recuperari ofensive, au castigat acest meci. Felicit din nou echipa oaspete”, a mentionat Dorin Pintea.

Ambele echipe au condus in overtime la o diferenta de unu-doua puncte. Pentru partida de aseara, Ziar de Cluj isi da Jos Palaria! in fata baschetbalistilor „U” BT.

Sursa foto: u-mobitelco.ro