INCREDIBIIIL! Fetele Universitatii au castigat primul meci al finalei cu SEPSI

Primul meci al finalei Ligii Nationale de Baschet Feminin, disputat pe terenul din Sfantu Gheorghe, a fost castigat de elevele lui Dragan Petricevic, cu doua puncte diferenta, scor 66-64.

Primul sfert a fost echilibrat si s-a vazut si pe tabela, care a aratat 12-12, dupa primele 10 minute regulamentare de joc. La pauza, jucatoarele din Sfantu Georghe au intrat la vestiare cu un avantaj de 3 puncte. Elevele lui Dragan si-au revenit in al treilea sfert (12-19), iar in ultimele 30 de secunde de joc situatia s-a schimbat de doua ori.

Cu doar 32 de secunde inainte de fluierul final tabela arata 61-61, insa Harrison a reusit un cos de 3 puncte, iar Andra Mandache a bagat de doua ori mingea in cos, in urma a doua aruncari libere.

Urmatorul meci va fi disputat maine seara, tot pe terenul SEPSI Sf. Gheorghe.