Incidente la meciul de baschet feminin dintre Sepsi Sfantu Gheorghe si Universitatea Cluj. Dragan Petricevic:”Pentru mine exista un singur imn oficial in aceasta tara!”

Comentarii

K

06.01.2016 13:31

Am trait in Sf. Gheorghe pana la varsta de 16 ani. IQ-ul mediu al locuitorilor majori - indiferent de etnie sau limba vorbita in dormitor - e subunitar... Caracalul traieste doar din legende, Sf. Gheorghe domina autoritar topul prostiei colective in plan comunitar la nivel national, cu sanse reale la medalii intr-o competitie mondiala cu alte enclave decerebrate gen Groapa Marianelor sau jungla tasmaniana.

Matyas

07.01.2016 05:11

Mai prosti ca si romani nu sunt pe pamant, si dragan sa facut roman borat! sa sugeti pula cu liviu!

Gelu Romanul

07.01.2016 10:49

Esti un mare idiot! Daca nu iti place la noi in ROMANIA intoarcete in stepele Siberiei de unde ati venit , acolo nu este nevoie sa aratati respect decit la capre. Traiasca ROMNIA MAREEEE! 

István

15.01.2016 15:16

Cand veti cara din Ardeal mai prostilor??? Nu-i de-ajuns ca ne-ati furat-o, mai aveti tupeul sa ne stabiliti ce si cum sa facem, la ce steag avem dreptul sa fluturam, ce imnuri avem dreptul sa cantam. Mai taceti din gura odata spurcatilor! FACEM CE VREM SI CAND VREM? Vedeti-va de treaba voastra si cei prosti si sovini sub pamant cu voi!

gicu

07.01.2016 11:47

Du-te-n plm in Ungaria atunci ca nu te tine nimeni cu forta aici. Pentru un cretin ca tine platesc eu taxe sa poti sa-ti faci scoala in limba materna. Scarba ce esi!

Marius

07.01.2016 14:07

Bozgor borat !!!

gigi pop

07.01.2016 15:24

Foarte urat,vedeti cum gandesc uni oameni de etnie maghiara care s-au nascut in Romania. Si in acelasi timp cum gandeste un om care sa nascut in Bosnia si locuieste in Romania de 20 de ani ? Vedeti ce inseamna sa faci sport ? Oameni de toate nationalitatile dati copii la sport, pentru ca sportul,miscarea te face frumos,destept,iti dezvolta gandirea si modul de a comunica cu cei din jurul tau.        Organele abilitate sunt obligate sa ia masuri urgente,nu putem tolera asemenea iesiri. DOMNULE  PETRICEVICI va felicit pentru cum ganditi si respectati legile tari in care va decfasurati activitatea, sa fiti sanatos.

de unu

07.01.2016 15:30

ce sariti ca niste cacareze??? noi romani suntem un neam lenes,fara respect,muritori de foame, ca si tovarasi de mai jos cei care nu vor sa recunoasca ce idioti suntem!

Tavi

07.01.2016 12:39

Demisia ! conduceri Federatiei Romane de Baschet. ! O Ancheta imediata a Ministerului Sporturilor etc.Neomologarea tuturor rezultatelor meciurilor ce au avut loc in sala din Sf. Gheorghe.Scoaterea din arbitraj a arbitrilor  care au permis desfasurarea meciului  si demisia imediata a Observatorului care a permis intonarea unui imn al unui ,,tinut,, care nu exista ! Nici o Echipa sa nu mai participe la nici un meci organizat de clubul din Sf. Gheorghe.Nici o televiziune sa NU mai transmita un meci al acestui club ! Ce cauta acesti indivizi in sport ? nu extremismului sovin in SPORT! Demisia Federatiei Romane de Baschet ! 

Cristi

06.01.2016 13:42

Bravo Dragan Petricevici esti un barbat adevarat !!!!!! RESPECT

dan

06.01.2016 13:51

Exemplara lectie de bun simt si patriotism, romanii pot invata de la acest bosniac. 

Alex

06.01.2016 14:00

Interesant articol... Stim ceva si de scor?

Mihai

07.01.2016 01:11

daca citesti articolul pana la final vezi si scorul

Radu

06.01.2016 14:34

Secuii aia sunt foarte sovini! Ar trebui pusi la punct!

Daniel

06.01.2016 15:03

M*** la toti ungurii din Romania !!!!!!

un ungur

06.01.2016 17:42

... si la mamitzica ta ...

Un roman

07.01.2016 12:52

Dar mamitzica ta și-a luat-o deja, ghetzyyyyyyyy!!

MMS

06.01.2016 18:08

N-am înţeles,ce incident a fost?Suporterii huiduie cum vor ei şi din respect faţă de secui,puteau să mai aştepte 3 minute cu antrenamentele.

Alfonso

07.01.2016 02:35

nu vri sa i-o tragi mai bine la carpa de ma-ta?

Leo

06.01.2016 15:03

Dl. Dragan Petricevic,Nu stiu de ce va deranjeaza imnul Tinutului Secuiesc si pun pariu ca nu cunoasteti istoria Romaniei sau a regiunii. Sunt din Cluj si tin cu U, dar astfel de provocari inutile nu au loc la noi in Transilvania.Dl.  Eugen Olariu,Nu vorbiti despre rezultat (Sepsi Sf. Gheorghe – Universitatea Cluj 93-57). Inteleg ca echipa din Sf. Gheorghe este o echipa foare buna si fiecare echipa ia bataie acolo, de acea va rog sa respectati macar un pic,  pentru ca ei ne reprezinta... da, reprezinta Romania in turneele internationale. 

DTDR

06.01.2016 16:39

Voi cunoasteti istoria locurilor numai de la venirea ungurilor. Va recomand s-o cititi si pe cea dinnaintea venirii ungurilor !!

Commando

07.01.2016 12:09

Bâsti p**** exista și istoria lăsată în urma de imperiul roman, păcat ca nici măcar o virgula despre "romani"...

Steve

07.01.2016 12:51

Da, se stie foarte multe si despre istoria SUA din vremurile precolumbiene. Mai important: asta influenteaza foarte mult si prezentul....

old

06.01.2016 16:41

@LEO  Nu ai inteles nimic din ce a zis Dragan, ca sa intelegi si tu la inceputul jocului se intoneaza imnul de stat al Romaniei pe care il asculti cu respect, in Romania  sau in alt stat al lumi nu exista decit un singur imn al staului respectiv care se asculta cu respect in ocaziile impuse.Restul sunt asa zise imnuri (imnuri de lupta, imnul uniu club, imnul religios...etc) pe care cei din secuime sau de aiurea nu au decit sa le cinte dar fara sa oblige pe cineva sa le asculte in pozitie de drepti.

Béla

06.01.2016 20:45

Nu esti obligat sa asculti un imn, ci il asculti din respect. Daca nu respecti un lucru ce este important pentru altii sa te astepti sa fi huiduit. Antrenor de cacat, javra de om.

Marius

07.01.2016 14:27

Gunoaie ce sunteti ! Mars in ungaria ... Ne-am saturat de voi !!!

Béla

06.01.2016 20:47

Nu esti obligat sa asculti un imn, ci il asculti din respect. Daca nu respecti un lucru ce este important pentru altii sa te astepti sa fi huiduit. Antrenor de cacat, javra de om.

Old

07.01.2016 11:10

Antrenorul a respectat legea. Despre asa zisa respectare prin asta intelegind luarea pozitiei de drepti la auzul unui imn de grupare e o prostie si o cerere provocatoare
Ce ar fi sa se stea drepti la fiecare imn al fiecarui club sportov cintat de suporteri aversarilor, e o cerere absurda. Cit despre aprecierile si injuria adusa antrenorului spune tot despre tine BELA

Bogdan

06.01.2016 17:13

Leo, ai dreptate. Asemenea provocari nu au loc la noi in Transilvania, motiv pentru care cei din Sf. Gheorghe ar fi bine sa inceteze sa le mai faca. Si da, iti dau dreptate si in ce priveste reprezentativitatea pe plan international a Romaniei de catre echipa din Sf. Gheorghe. Intradevar, aceasta echipa reprezinta Romania si nu tinutul secuiesc! Acest tinut secuiesc nu are statut administrativ oficial. Statutul acestei zone se afla strict in mintea bolnava a unor etnici din zona pe care ii invitam politicao sa se duca dracului in tara care le place lor, daca aici nu sunt multumiti.

Vrâncean Mirela

06.01.2016 17:37

Draga Leo, echipa de baschet din Sfântu Gheorghe are în componenta sa și românce și oricum județul Covasna este în România. Ce legătură are faptul ca sunt foarte bune cu legile oricărei tari din lumea asta?