IMAGINI SOCANTE: Manasturul se umple de DROGATI! Zboara drogurile prin Cluj ca avioanele! Politistii si ofiterii anti-drog sunt bine merci. Liceele clujene mustesc de etnobotanice. Urate timpuri traim la Cluj!

Priviti aceasta imagine.

Clujul a ajuns un Rai pentru traficantii de etnobotanice. Si nu numai pentru aceste droguri. Traficantii au trecut de la liceeni la copii de clasa a 5-a. Pe bune. 

Mai mult, spatiul public a inceput sa se umple cu acesti degenerati care ratacesc ca niste zombie prin cartiere. De exemplu, prin Manastur.

In zona Minerva, distrusul de mai sus impreuna cu alti doi drogati bantuie constant.

Dar nu numai in aceasta zona a Manasturului au aparut asemenea zombie.

Pozele astea sunt facute acum 3 ore in parculetul dintre strada Brates si Tasnad, unde o haita de scursuri de genul asta vomau si se balanganeau pe bancute. 

Felicitari tuturor autoritatilor: Politiei Locale a lui Boc, Politiei Nationale, felicitari BCCOA, felicitari procurorilor clujeni, felicitari SRI. Abia asteptam sa se puiasca acesti drogati si sa ne violeze putin copiii. Sau sa ni-i injunghie. Sau amandoua.

Comentarii

Dan

03.05.2018 23:51

Mergeti dvs in spatele parkingului de pe Primaverii dupa masa si seara pe la 22-23,30 sa vedeti pe bancile de acolo "fauna"...nu stii daca sa fii intristat sau speriat, ori ambele.

ANONYMOUS

04.05.2018 07:39

In orice caz ma gandesc si eu ca este o imagine dezolanta ! Incet, incet ma gandesc ca autoritatile vor da de distribuitori de droguri si ii vor aresta.

Cristi

04.05.2018 00:28

E plin de ei fratilor!!!!!!!!In parcurile de pe Tasnad(cele din articol) e plin si sunt tot mai multiCe fac autoritatile ?????Orasul de 5* care ne laudam a fi Clujul  Este un ghetou.  Dovezile sunt inclusiv garajele infecte transformate in debarale.Ce sa mai zicem de siguranta cetatenilor????Rusineeee!!!  

eu

04.05.2018 08:44

Aloooo, Politia??? Boc???Pentru ce va platim salariile??? Treceti la treaba, ca imediat ajung cu drogurile si in gradinite.

A.

04.05.2018 09:14

@A. - De când orice comentac are pretenția de a vomita judecăți de non-valoare din  postura de anonimat? Cumva i-am dat noi indicații mamei dumneavoastră în ce poziție să stea capră în timp ce satisfăcea tot REgimentul de Gardă pentru a vă concepe?

Nico

04.05.2018 09:26

Na, intram ai noi incet incet in UE, in lumea “civilizata” unde se drogheaza lumea la greu. In spania gasesti in toalete recipiente pentru seringi. Ce mi se pare ciudat e ca lumea ii trateaza diferit pe drogati fata de alcoolici. In zona detunata, minerva, groapa marasti etc e plin de oameni 50+ care se balangane, vomita, dorm in boscheti rupti de beti. Toti astia au o problema care nu se rezolva nici de catre politie si nici de catre primarie ci de catre medici, familii si asistenti specializati. Dependenta e in primul rand o boala.

Sergiu

04.05.2018 09:38
Daca copilul dvs. ajunge un drogat, nu e vina traficantilor... e vina voastra ca nu stiti sa va comportati cu el. Daca voi sunteti niste distrusi, la fel si copii vostri. Daca il certati mereu si nu vedeti un lucru bun in ceea ce face, nu va mirati cand intr-o zi nu o sa ii mai pese de parerile voastre si o sa faca lucruri pe cont propriu... cum ar fi, cazul de fata.

Gabi

04.05.2018 10:51

Sunt un grup de baieti in Manastur (in Cluj, ca in orice alt oras mare) care au facut alegeri gresite si care putin probabil sa mai aiba sansa la o viata normala. Sunt copiii, sunt nepotii, sunt fratii, sunt verisorii... cuiva. Nu colcaie Manasturul, nu musteste Clujul... Un grup de oameni nu definesc o generatie sau un cartier, nici macar un oras. DA! Este o probelama faptul ca tinerii sunt impinsi (de cele mai multe ori) spre astfel de alegeri nesanatoase in licee sau in spatele blocului sau unde o fi, dar solutia sta tot in oameni. In primul rand in a nu improsca cu acuzatii, in a nu da cu piatra... Cate alegeri neinspirate facem de-a lungul vietii? De multe dintre obiceiurile pe care noi le consideram ”sanatoase” devenim dependenti, chiar daca nu au efect imediat sau radical. Sunt multe astfel de boli ale societatii noastre pe care trebuie sa le prevenim, sa le tratam ”smart”, nu ca pe o lupta de orgolii impotriva unui sistem sau altul, a unei institutii sau a unui partid... Poate fi copilul tau, poate fi vecinul sau oricine apropiat... 

Și eu

04.05.2018 17:38

vomam și mă căcam pe mine liniștit pe o bancă în parc când cineva m-a fotografiat. și nici nu am apucat să mă piș pe mine. nu am ieșit estetic în poză. sunați la 112.

Dan

04.05.2018 18:53

In toate societatile dealungul secolelor bolile sistemului a îmbolnăvit societatea , cei vizați erau tinerii de fiecare data, toate trandurile din america punk rock rapp the "peace" guys :)) ; tineri se razvratesc pentru ca nu sunt intelesi, sistemul e corupt, valorile familiei scad, tot mai mulți părinți aleg sa sacrifice timpul in pofida banilor, si ajung sa fie mulți copii asa , cei mai săraci pe străzi , alți bogati in cluburi exclusiviste , dar toți sunt damaged, unul împăcat cu lumea lui încearcă odată poate si vede ca fericirea lui nu poate consta in asemenea degradări, cum a spus Gabi , e usor sa arunci cu noroi , e mai greu sa ai curajul sa mergi la unul din ei sa il speli pe fata si sa il întrebi daca are nevoie de ceva si sa ii reamintesti ca daca ai vointa poți face orice cu viata ta ! Daca chiar va pasă! Si nu, nu o sa fie asa usor cum suna , dar va puteti gândi ca poate fi chiar copilul dumneavoastra intr-un moment mai dificil al vieții lui. Din pacate am vazut multe cazuri de genul , de la săraci la bogati, sunt copii care si-au pierdut speranța si gândesc fericirea ca pe un plan de scurtă durata.

Bucegi

06.05.2018 14:51

Unul din asta ne-a rupt usa de termopan la asociatia de proprietari,in decembrie 2017, cu 5 camere de supraveghere la intarea in bloc, filmat din toate partile si depusa plangere la politie, si nici acum nu l au gasit. Ne a distrus usa de mii de lei. Chiar seamana cu invidul din poza de la minerva. Ei intra in casa scarii si se drogheaza si acolo. Nimic nu le face politia, doar ii pofteste afara.