Dacă la nivel de seniori un meci amical între Universitatea Cluj şi CFR Cluj pare, momentan, de neconceput, altfel stă situaţia la juniori, acolo unde cele două “rivale” s-au întâlnit sâmbătă, la baza sportivă “Dan Anca”.

Lider în clasamentul Ligii Elitelor U19, Universitatea a câştigat cu 4-1 meciul disputat împotriva formaţiei de juniori A a clubului feroviar, aflată pe locul doi în ierarhia competiţiei din care face parte, scorul la pauză fiind 2-1, conform CJSport.ro..

Golurile echipei pregătite de Călin Sălăgean au fost marcate de Adrian Pop, Andrei Haţiegan, Alin Arman şi Daniel Brie, în timp ce pentru CFR, antrenată de Sorin Oncică, a înscris Alexandru Petruş, care a egalat scorul la 1. Un penalty dat în favoarea lui “U” în prima repriză, plus două goluri venite pe finalul meciului au stabilit, mai apoi, scorul final, însă obiectivul principal a fost atins, ambii antrenori declarându-se mulţumiţi de antrenamentul efectuat.

“U” Cluj: Pop Rareș -Petrișor, Chindriș, Irimie, Manu-Chifu, Vlad Vlăduț – Costea, Hațiegan, Janos – Pop Adrian. Au mai intrat: Tudose, Moșuț, Arman, Nistor, Ciobanu, Salcău, Băican, Petrișor II, Lazăr, Brie

CFR Cluj: Moldovan-Pârv, Rafa, Csiki, Roş-Petruş S., Petruş A., Pop Adi, Pop Andrei- Cubleşan, A. Cioară. Au mai intrat: Vidrean, Bodor, Lăcătuş, Hetea, Cristea, Meleg, Fărcaş