EXCLUSIV: DNA Bucuresti "defibrileaza" licitatia pentru ambulante in valoare de 3,8 de milioane de euro castigata in 2011 de DELTAMED SRL CLUJ, firma lui Dan Vasile Gorgan, prietenul vechi de 20 de ani al lui Raed Arafat

Comentarii

gerula

21.02.2015 20:50

He, he, he. Termenele de licitații erau foarte scurte pentru a nu se incadra concurenții. Dar un singur om știa specificațiile înainte ca ele sa apăra in documente oficiale. Astfel se putea produce o ambulantă in 5 zile. Dna trebuie doar sa verifice stocurile si va vedea intrarea in gestiune a echipamentelor înainte de data licitațiilor. He, he, he

liviu

21.02.2015 21:34

Domnule Alexa,nu întrebați va rog când începe DNA să verifice și contractul de concesiune pentru Piața Mihai Viteazul, contract prin care marele primar boc a renuntat la cea mai veche piața a Clujului și a "centrat-o" unui vasnic cotizant "portocaliu".

Nae

22.02.2015 05:36

Si totusi Base stia ce stia.....

3.14tyu

22.02.2015 10:44

Toata stima d-le Alexa, am citit azi un articol bine documentat,din care si procurorii pot sa se documenteze!

fane

22.02.2015 12:47

Si domnul Boc unde era? Ce pazea el in guvern?

Georgel

22.02.2015 16:22

Stimate domn, Liviu Alexala un prim calcul o ambulanţă din acel contract costă cam un sfert din valoarea masinii ,,puradeilor,, de bulibaşă.....dar asta salvează vieţi. Altele...nu pe a ta!  Pt a ta o sa ţinem funcţională una pe suport de ,,TV,, ca sa iti sara pietrele de la rinichi până la spital!!!! Sau poate preferi o ambulanţă autohtonă pe suport de Dacia Break în care nu ai decat sa iti ţii perfuzia singur cu mâna scoasă pe geam !!!Mult siucces în investigaţie , si apropo ...poate dai o explicatie la DNA de unde ai documentele clasificate pe care le-ai publicat!!!...Pffffuuuu....e plină lumea de ăştia ca tine!!!

carly

23.02.2015 11:14

Nu va inteleg atitudinea. cum adica: pt a ta o sa tinem functionala una pe suport de TV?! dvs sunteti de la SMURD sau de la Ambulanta? pai cum ramane cu marii salvatori ai romanilor? salvati oamenii preferential? da, mult succes in investigatie! poate aflam lucruri si mai interesante. de exemplu si despre ce se intampla la Serviciul de Ambulanta Bucuresti, prietenii d-lui Arafat, unde dumnealui isi tine cauciucurile de iarna. Acolo sa vedeti furaciuni!!! Se repera masinile in draci, chiar daca nu au nimic. Li se schimba filtrele de nu stiu cate ori pe an. mai ales alea pentru polen, ca or fi multi alergici...asa cum Deltamed sunt prietenii d-lui "Calafat", Car Tuning SRL sunt prietenii salvarii Bucuresti. sper ca DNA o sa ii vada si pe aia intr-o zi...si apropo, si ei au ca furnizor Deltamed. sa vedeti cat costa un cos de gunoi pentru o ambulanta...cosul nu se poate lua decat de la Deltamed pentru ca doar ei sunt acreditati! prietenii stiu de cine si de ce...

Felix Dobocan

23.02.2015 11:07

Ar trebui să ridicăm un MONUMENT DE MULȚUMIRE CORUPȚIEI, toți românii care ne-am regăsit sănătatea în spitalele din țară, în ultimii 25 de ani.Până la urmă, plicul cu bani pe care medicii îl acceptau ca mulțumire ne-a ajutat să nu rămânem fără medicii și profesorii competenți.Plicul acela cu bani le-a arătat că avem, într-adevăr, nevoie de ei și i-a motivat pe tinerii inteligenți să facă uriașul efort al studiilor de medicină, în timp ce alții, de aceeași vârstă, se distrau.Fără plicul cu bani, cei mai buni medici ar fi câștigat de zeci de ori mai puțin decât un manelist sau decât un fotbalist mediocru din prima ligă.Așadar, RESPECT ȘI MULȚUMIRE PENTRU PLICUL CU BANI AL CORUPȚIEI DIN SĂNĂTATE!

Felix Dobocan

23.02.2015 11:35

Ai reușit, cu multă măiestrie, să dai impresia unui articol "foarte bine documentat". La așa ceva te pricepi: punere în scenă cu tot felul de prieteni misterioși și bine informați....În rest, din articolul tău am aflat doar că licitațiile pentru ambulanțe au fost câștigate, așa cum era normal, de firma cea mai competentă din țară și cu cei mai competenți parteneri. Mai mult, firma aceasta menține aici și plătește un nucleu de tehnicieni și ingineri ieșiți din facultățile clujene.Am mai aflat că Gorgan și Arafat sunt prieteni... No bine!Peste această stare de fapt s-au împletit acuzații, insinuări și alte mizerii scoase din pălărie.Nu m-ar mira ca, și de această dată, DNA-ul să găsească nodul în papură și să distrugă ceva bun.

Liviu Alexa

23.02.2015 12:36

Felix, ancheta mea este documentata foarte bine. In plus, am si documentul de la DNA. In rest, parerile tale ma lasa rece. Ramai acelasi papagal profesional frustratel. Care n-a scris nimic important la viata lui. Care n-a facut la radio o ancheta mai acatarii in viata lui. Fiindca esti un papa lapte parerist.

geo

23.02.2015 20:42

Bravo Liviu. Noi astia din sistem stim demult aceste afaceri ale lui Parafat...cu Gorgan.
Nu stiu de ce prostimea are atata incredere in acest Parafat. Asteptam citatiile la DNA...

Felix Dobocan

23.02.2015 21:14

În general, nu sunt un tip important. Am încercat, doar, să-mi fac meseria aşa cu mi s-a părut mie onest. De aceea, nu rezolvi nimic dacă mă ataci personal. La argumentele mele aşteptam un răspuns...

octavia popa