Eckstein Kovacs a demisionat din UDMR "de rușinea conținutului legilor justiției"

Comentarii

Votantul

23.06.2018 22:57

Respectele mele stimate domn !

Camelian Propinatiu

23.06.2018 23:05

Ion Iliescu n-ar fi expus şi partidul, şi coaliţia criticilor UE. S-ar fi retras cu revenire. E o demisie care poate le dă şi unor parlamentari mândri că sunt români oleacă de curaj! Drama "garantului politic al realizării programului de guvernare şi principalul factor de stabilitate al guvernării şi al majorităţii parlamentare" e că nu toţi membrii PSD-ALDE-UDMR au simpatii penale şi cu atât mai puţin electoratul!

Adela.

24.06.2018 07:49

Așteptam această " demisie " când ati votat noul cod al muncii, diminuarea pct.de pensie ,mărirea virstei de pensionare, tăierea salariilor cu 25℅ ,inchiderea spitalelor ,salarii și pensii nesimtie ptr.aleși dar cred că paharul de care vorbiti era de fapt halba puterii savurate atătia ani.

geo

24.06.2018 08:34

Adela, ce trebuiau sa faca, cand nu mai erau bani? Sa ne amaneteze viitorul, cum face acum PSD? Daca nu-ti convine la stat, du-te sa lucrii la privat draga.

Adela.

24.06.2018 14:49

Da,da in timp ce retrocedările se tranzactionau pe rupte, se făceau terenuri de fotbal in pantă,săli de sport la baba Dochia și nea Vasile ptr aleși tot felul de pensii și salarii ,noi trebuia să stringem cureaua ca EI să prospere ,de lucrat să lucreze tractoarele ( cele importate ), tinerii frumoși si liberi la stat sau privat ( depinde de PCR fiecăruia ) eu pe cartea de muncă incheiată am 43 ani 7 luni in acelaș loc de muncă și nu mă fă babă comunistă că babă sunt dar membru de partid nu am fost ,dragă GEO.

eu

25.06.2018 11:44

SA NU MAI FURE, aia trebuiau sa faca, nu sa taie salariile oamenilor, cap de pluta. Daca sunt prea multi bugetari, sa reformeze sistemul.

miahi

24.06.2018 17:53

Lucreaza  in privat  !  Vei constata ca acolo nu te plateste nimeni pentru ca esti in primul rand lenesa apoi proasta, incompetenta  ca si majoritatea bugetarilor. 

eu

25.06.2018 11:42

Dupa cum scrii, esti un pic retardat. Nu-i bai, strange saiba la privat.

Claudia

24.06.2018 08:21

Un om cu coloană vertebrală și cu principii! Felicitări!

Nicolae Pop

25.06.2018 11:16

Trebuia sa plece de mult si din Cluj, dar mai are de retrocedat prin oras nesimtitul nu avea ce caut niciodata in conducerea tari.Nu a pierdut nimic UDMR au scapat de un vierme.

Oana

25.06.2018 11:17

Respect, Peter Eckstein Kovacs.