Dragoş Damian, CEO-ul firmei de medicamente TERAPIA, e supărat pe administraţia Clujului, dar locuiește într-un căsoi construit pe un teren pe strada Caisului concesionat pe 99 de ani cu o redevență de 3 bani pe metru pătrat! ȘI NOI VREM!

Comentarii

Gogu

06.02.2018 21:37

Crisan Liviu, este fost politist, actualmente tanar pensionar, ala de a fost implicat in tot felul de scandaluri aparute prin presa, cel care a musamalizat cazul ala cu omul de afaceri arab care la atacat pe agentul Sever Legian, cel care a tot protestat si a facut greva foamei pe tema cu arabul si seful lui Crisan. Pe Legian l-au declarat "nebun" cei din Cluj, omul a protestat si cei din Bucuresti au infirmat diagnosticul. Crisan a mai fost acuzat ca a musamalizat un caz de evaziune cu motorina in care era implicat fratele lui impreuna cu asociatii sai arabi. Se pare ca a fost destul pentru a fi "rasplatit" cu terenul din tabel! Si gurile rele spun ca pensionarea lui a fost putin incurajata pentru ca IJP Cluj sa scape de un individ cu multe "pete"!

Altu

07.02.2018 10:21

Fiull ​Lui Crisan, pe la birouri la CTP, fosta nevasta tot acolo.Ca sa fie bine.

Ion A.

07.02.2018 02:30

Augustin Craciunas a fost director al Curtii de Conturi Cluj, imediat dupa infiintare. Viorica Ilies era, in anii 2000 cel putin, proprietara unei firme cu sediul pe Calea Turzii.

Maria

07.02.2018 08:27

Si Bogdan Craciunas, fiul lui Augustin Craciunas, vecin cu Dragos Damian este Director Economic la Terapia

Doru

07.02.2018 10:10

Si ce legatura crezi ca e intre Bogdan, un profesionist, si faptul ca locuieste langa Dumnzeul Terapia? Sau te-ai trezit a scrie si tu ceva?

petre

08.02.2018 12:51

profesionistu' lui tata.... hai sa-l pup !

Monica

07.02.2018 08:25

Foarte bine documentat articolul :-) in sfarsit a inceput cineva sa scotoceasca prin haznaua mafiei farma. Tocmai am aflat ca farmacistii mari exportatori de stupefiante raman in continuare in arest. La noi nu se gasesc in continuare multe medicamente, care probabil ajung sa fie deturnate din farmacii catre tarile unde pretul este de cateva ori mai mare. Va propun sa faceti o investigatie jurnalistica la fel de amanuntita privind exporturile de medicamente. Ar fi ceva exclusiv, pentru ca nici o publicatie nu se ia de ele. Asa-zisi oameni de afaceri se imbogatesc, iar pacientii romani mor cu zile in cautarea medicamentelor necesare. Au noroc cei care locuiesc in apropierea granitelor cu Bulgaria si Ungaria, ca le mai pot procura de acolo, dar la alte preturi.

Nelu

07.02.2018 10:28

Iles de pe Calea Turzii , e producător demedicamente in spate sau la lângă mercedes(acuma e sau a fost Pfizer pe sediu)Soția lui directorul Ilies de la cug Care a făcut milioane de dolari din dosarul penal cușina de cale feratăVândută in Ucraina și pierdută urma

Burdujel

07.02.2018 17:07
Crisan de pe Caraiman, a obținut un teren care inițial am vrut sa-l iau eu , ca vecin, apoi a apărut copilul lui Funar , iar după o confruntare cu mine , in care i-am spus ca aici nu se va construi nimic cât eu sunt in zona , acesta s-a retras elegant, o parte de 500mp a fost atribuit unui penelist(Pușca) ,cica pe numele tatălui, veteran de război, care imediat murise, penelistul ulterior mi l-a vândut mie. A rămas încă vreo 400mp care figura , atenție spațiu verde, inițial piața, acesta ajungând moca la Crisan. Eu cumpărasem atunci (2003)teren cu 200euro mp, și am vândut in 2007 cu 700euro, mp.

lore

07.02.2018 19:40
Damian mai are o casa si in com.Floresti, str.Florilor

cristina

09.02.2018 10:00

Ce figura de cioclu acest Damian !!!Intr-o vreme aparea prin ziare cu figura lui plesuva si scria tot felul de articole.Prima impresie mi-a dat dreptate. Cu cioclul acesta nu e ceva in ordine.Uratenia indragostita de uratenia lui,narcisistul funebru al Clujului,iata ca a fost doar o chestiune de timp pana sa iasa adevarul la suprafata.Inecat ,spanzurat,calcat de motor,asa vreau sa-l vad.