De un an, "joia sigur mancam"

Comentarii

andreea

02.06.2014 18:49

foarte frumos din partea voastra. Bravo voua! rasplata voastra o sa fie imensa :)

zoltybogata

02.06.2014 21:06

Noi la Bogata, facem cam acelaș lucru, doar pentru 15 copii, uneori nu vin toți ce-i 15 copii și porțiile care rămân le oferim la doi, trei Bătrâni și ei se bucură de o masă caldă duminica. Noi suntem la început și ne bucurăm că putem aduce o bucurie copiilor în fiecare duminică, noi când eram copii nu ne-a dat nimeni, cu toate că ne-am fi dorit. Multă sănătate

Moldovan Marcela

03.06.2014 00:15

Sunt coplesita de omenia voluntarilor si de faptul ca nu-i judeca nimeni pe cei ce primesc mancare.Poate ca majoritatea merita,dar cand intr-o imagine apare o mamica cu un copil in brate,vopsita la par [deci are posibilitate financiara pt.asa ceva],imi pun intrebarea daca n-ar fi mai utila ajutarea unor batrani neajutorati si nedeplasabili.Poate o cercetare prin medicii de familie,prin serviciile de specialitate ale Primariei s- ar descoperi cazuri dramatice care necesita ajutor.    

Adrian

03.06.2014 23:50

D.na Moldovan, intelegem punctul dumneavoastra de vedere, insa scopul proiectului nostru este punctat foarte bine de dumneavoastra in inceputul comentariului. Nu judecam, oferim oricui. Din pacate este doar o poza si nu au putut fi surprinsi si batranii care vin in fiecare joi sa primeasca o portie de mancare , plus familiile si batranii de la Centrul Social de Urgenta. Suntem in legatura cu institutiile abilitate din oras, plus ca ne bucuram foarte tare cand oamenii ne ajuta sa identificam oameni care au nevoie de ajutorul nostru 

Calin

04.06.2014 10:12

Respect!

Dana Dobre

04.06.2014 13:16

Respect pentru initiatorii proiectului, rusine pentru starea natiunii romane, in ce hal s-a ajuns, sa te bucuri de o masa pe saptamana. Rusine pentru politicienii care sunt imbuibati versus poporul lihnit de foame. Doamna Moldovan Marcela, indiferent cum ar artata cineva care vine sa serveasca masa acolo, nu e treaba nimanui daca are parul vopsit sau nu. Numai faptul ca sta in umilinta la o farfurie de mancare o data pe saptamana trebuie sa ne puna in garda, fara a judeca dupa aparente, si sa-I multumim lui Dumnezeu ca nu suntem in acea situatie.Dar a muri de grija altuia si a da sfaturi din fata calculatorului e mai simplu pentru unii.

bianca

03.06.2014 09:09

Felicitari pentru tot ce faceti! Lasati niste date de contact ca poate si altii vor sa ajute prin intermediul Dvs. (fie cu bani, fie cu ajutor la bucatarie)

Cristina

03.06.2014 13:39

Bianca ii gasesti pe facebook unde au lasat la vedere un IBAN pentru donatii, dar cred ca accepta orice alt fel de ajutor. https://www.facebook.com/omasacalda/info

ion buciuman

03.06.2014 10:18

Un an de omenie. Ce bine că mai auzim şi d'astea! Toată aprecierea pentru iniţiativă şi pentru voluntari şi mai ales pentru sponsori!

Mihai

03.06.2014 10:26

O super initiativa....as astepta asa ceva din partea bisericii, dar vai ...nu se poate, banii primiti de la stat si din darile enoriasilor trebuie investite in MARETIE / FAIMA / IMAGINE

Teodora

04.06.2014 10:29

Mda ... mult prea bine punctat

Stefi

03.06.2014 17:47

Felicitari!  Sa va tina Dumnezeu obiceiul! O sa incerc sa adaug niste banuti in contul vostru ca sa puteti gati in continuare. 

MihaiS

07.06.2014 16:25

E bine ca mai exista si oameni in rasa asta umana. E un fapt de admirat si de urmat si  de altii in viatza de zi cu zi: gesturile mici fac lumea mai buna si oamenii nevoiasi fericiti. Intre ei si noi zidul este subtzire: oricand putem fi de partea cealalta. Poate cativa dintre cei norocosi in viatza pot gasi o solutzie de o cantina permanenta cu o masa zilnica. Poate o banca de donatii de mancare unde pot veni cei ce nu au sansa nici macar la minimum de supravietzuire: de a manca. Oare o parte din taxe pot fi redeem in scopuri nobile?