De ce Iohannis e un risc tehnic pentru dreapta. Boc, asul din maneca. Cu cine face Ponta full?

Comentarii

T

14.08.2014 20:19

Interesant excercitiu de imaginatie! Deci vom vedea un nou episod pseudodramatic asemanator momentului din 2004 cand Stolojan a cedat stafeta Basescului?Deja il vad pe Iohannis angajat actor la Teatru National.

rodica

14.08.2014 20:44

Daca nu te uiti la televizor încearcă să nu te mai uiti nici in oglinda si vei vedea cat de linistit vei fi.

Radu

15.08.2014 13:05

De ce nu ne povestesti mai bine despre cum minte premierul neo-comunist Viorel Poanta ca avem crestere economica cand rapoartele europene spun ca am intrat in recesiune? Povesteste-ne mai bine despre cand de dezastruos e acest guvern "condus" de Viorel Poanta care se vrea presedinte!

Nataly

18.08.2014 09:02

vazand articolul acesta si citindule pe cele pe care le-ai mai scris imi aduc aminte de bancul cu "bula si limbricul". Orice miscari strategice se fac in politica de pe Dambovita, pe Somes se ajunge tot la Boc si la  Rus.  Oricum doamne da sa fie asa, desi cred totusi ca e ca in banc, asta stim asta spunem.

Dan

18.08.2014 10:16

a discuta despre emil bloc ca posibil presedinte imi provoaca transpiratii reci. Acest incompetent dovedit, acest om lipsit de viziune, lipsit de rezultate si coloana vertrebrala este doar purtatorul unui discursul gol , fara de substanta si fara de fapte. Un ipocrit de prima mina.sa speram ca nu va vom avea parte de o asemenea catastrofa.

pop ion

18.08.2014 10:55

si daca Iohannis va fi "impus" ca presedinte al Ro de catre marea forta politica si economica a UE, Germania? totul se va face in mod democratic, cu "votul" populatiei, dar cu "interferenta" serviciilor secrete straine si romane, la fel cum practica democratia americanii prin irak sau afganistan... oricum ar fi, pentru Ro ar fi mai bine sa aiba un presedinte neamt, chiar daca face parte din grupul etnic al minoritatii germane si pana la urma nu ar prima si ultima data cand tara ar fi condusa de un "minoritar luminat". pana la urma si Basescu a fost acceptat si "impus" de americani, insa atunci Ro nu era membra UE, in schimb acum lucrurile stau cu totul altfel, iar "puterea" in Europa o detine tot Germania, chiar daca ne place sau nu acest lucru....

gogu

18.08.2014 11:57

Interesant, dar destul de putin probabil. "Pontea" are, se pare, cele mai mari sanse...

Protonic

19.08.2014 10:38

Interesant, totusi notele pentru boc sunt prea mari chiar si in Cluj, ca in tara nu-l mai voteaza nimeni.

Arici Pogonici

11.11.2014 04:20

Noroc ca scenarita nu s-a si materializat.