Construirea celui mai mare acvariu din Transilvania, blocată din cauza unor alei proiectate greșit

Comentarii

fely

30.01.2018 17:54
Laude, laude, laude! Bani publici europeni aruncati de-a moaka. O sa iese un fas ca la Cojocna lui Marghitas!

luca

30.01.2018 18:45

Doar pentru ca unii vor sa acceseze fonduri europene si-s presati de timp, nu inseamna ca trebuie sa le avizezi orice.

hater

30.01.2018 21:14

Asta e miza, ridicatul a "26 de clădiri ușoare". Alți bani aruncați pe cladiri și echipamente, evident cu comisionul de rigoare. USAMV a construit in ultimii ani la clădiri intr-o veselie, de parca sute de mii de studenți au luat cu asalt universitatea, construind evident pe terenuri ce aveau destinație didactica. Pana la urma agricultura se face in laborator, nu pe teren, nu tovarăși? Și evident, sa nu uitam de terenul pe care s-a construit Polusul, alta golănie marca USAMV. Sau escrocheria Tower de pe Calea Florești, tot pe un teren al USAMV. Așa ca lăsați-o mai moale cu cel mai mare acvariu blocat, mai bine ați scrie despre rechinii ce vor sa facă acvariul.

Anca Toader

31.01.2018 00:36

O alta teapa Catoi,Oros, Pop etc continuatorii demni de dispret a clicii Pamfiliste! Vezi deturnarea de fonduri de la Institutul de cercetari horticole!

Jicu

31.01.2018 05:03
2000-2016, USAMV Cluj marca rectori: Marghitas-Pamfil....proprietatile "Sapca Verde"(Polus)...JAF!; "Calea Floresti"(Tower)...idem!;, "Valea seaca"(zona Baciu)...idem; "Jucu"...idem!; "Cojocna"...idem.....si nimeni, inca nu vede nimic! Nu credeti? Verificati in teren "maretele" lor realizari din perioada 2000-2016! Acum se vrea....idem si padurea "Hoia" domnule Catoi? Ia mai cugetati! Credem ca si primaria a mirosit ceva! Usurel cu influentele, laudele, minciunile si hotiile intelectuale! Grija la tainuirea faptuitorilor!

Dinudan

31.01.2018 05:29
Acvariul???? Si-l doreste cu ardoare urmasul profesorului Marghitas, un mic caracter pe nume Dezmirean, invatat cu gustul banilor multi si in cardasie cu madam Baba, sotia unui obscur fost ministru al invatamantului de pe vremea lui Boc! Baiatul asta a avut profesor bun!

alexia

31.01.2018 10:06

lasati padurea in pace! sa fie zona de agrement , NU  "cladiri usoare" si parking !

radian

31.01.2018 11:04
Acvariu in virful dealului, in padurea Hoia?????? Fereasca Dumnezeu ce minte mai are si Nas asta! Oare cine l-a prostit sau e dus cu capul?

duica

31.01.2018 16:21
Asta miroase a afacere grasa. Probabil ca banii pentru proiectul de kaka-maka s-au si imparit, iar domnul director Nas nu stie cum s-o mai suceasca! Jos cu jaful din agronomie! Ajunge!