Cluj-Napoca – nesimțire de 5 stele. A treia noapte de Untold i-a dezinhibat complet pe organizatori. “Un oraș întreg doarme cam așa: Bum! Bum! Bum! Bum! Bum! Bum!Bum! Bum! Bum!...., la nesfârșit”

Comentarii

mica

05.08.2018 10:15

Eu stau într-un cătun de lângă București și nu aud până la Cluj. Dar boi sunt clujenii că acceptă să li se încalce drepturile!

Mihai

05.08.2018 11:25

zice legea: prin depăşirea nivelului de presiune acustică de 35 dB (...) Tot contravenţie constituie şi depăşirea nivelului de presiune acustică de 30 dB în locuinţe între orele 14,00-16,00 şi 23,00-7,00 măsurat în condiţii similare.

Mihai

05.08.2018 11:34
Nu am putea sa ne constituim parte vatamata toti clujenii deranjati si sa gasim un avocat bun si sa dam in judecata primaria cluj sa cerem daune morale? Nu ma pricep la legi, dar ar trebui sa existe ceva cale de a merge la un tribunal international pentru ca ne suntla refuzate drepturi fundamentale cu rea credinta.

Cineva

05.08.2018 12:09

Imi dau seama cam cum se aude in Cluj, avand in vedere ca eu stau in capatul  dinspre Gilau al Florestiului si se aude pana aici mizeria asta cu pretentii de festival (festival de zgomote, ca asta numai muzica nu e). Intr-adevar azi noapte s-a auzit mult mai tare decat in primele doua nopti si ma astept ca la noapte cand vine "marele van buuren" sa fie cel mai rau dintre toate noptile. 

cristina

05.08.2018 16:10

Decat sa ne certam.....mai bine un cantec vesel sa cantam, zic. Dar cum ar fi ca si legea sa o respectam? Asta daca cerem respect.

ADI

05.08.2018 15:11

Tuturor boilor de Cluj care l-ati votat pe mocanul pitic de Rachitele primar am un mesaj: nu uitati sa-l revotati la urmatoarele alegeri!! Chiar merita si voi il meritati din plin!!

Dan

05.08.2018 15:12

Tot voi ati scris in anii trecuti si cum in editiile de pana acum, organizatorii nu au mai inapoiat banii de pe cardurile de cumparaturi din interiorul Untold!!! Bogdan Buta si Sorin Gadola au ramas cu banii nefolositi de pe carduri. La prima editie peste 400.000 euro, la a doua peste 1.000.000 euro! Anul trecut mai multi, iar anul acesta sigur e la fel! EXISTA DOAR O ZI, LUNI, LA FEL CA IN ULTIMILE DOUA EDITII UNTOLD, CAND SE POT RETRAGE BANII... SI IN ACEA ZI 3-4 ORE!!! OARE CUM POT SUTE DE MII DE OAMENI IN 3-4 ORE SA RETRAGA BANII! TOTUL E PREMEDITAT DE ACESTI PARVENITI SI HOTI! Am luat legatura cu cei doi si au zis ca nu ii intereseaza. I-am intrebat daca e legal ce fac si au replicat: "da, sunt venituri neasteptate"!!! RUSINE BOGDAN BUTA! RUSINE SORIN GADOLA! RUSINE EMIL BOC! RUSINE CLUJ-NAPOCA! RUSINE CELOR CARE TAC! RUSINE ROMANIA

S. A.S.

05.08.2018 17:38

Ce ar fi dacă.La următorul festival Untold 2019, că aceștia nu se vor opri, după prima noapte de satanisme, ar ieși 100 000 de clujeni în stradă. să ocupe Primăria, așa..., doar pentru 4 zile, cât durează dezmățul, iar primarul de primar să trebuiscă să își ascundă pe undeva impostura, de frică să nu fie linșat. Ar fi bine înțeles încălcarea legii, iar organizatorii s-ar alege cu ani grei de pușcărie, și ar trebui să se apere pe undeva prin străinătăți de in-justiția română. Clujeni din toate cartierele, uniți-vă! 

Mitică

05.08.2018 19:47

Eu credeam că tot Clujul îi bucuros de aşa eveniment fain...

S. A.S.

05.08.2018 21:09

Dacă așa credeai, hai să dormi 4 zile într-un apartament de lângă parc, să îți bubuie în cap decilbelii de la lansarea rachetelor cosmice, apoi mai vorbim discuții.