Charlie Hebdo isi bate joc de Simona Halep, facand-o tiganca. Tu ce parere ai?

Scriitorul Dan Alexe a publicat o caricatură despre care susține că aparține celor de la Charlie Hebdo. Traducerea caricaturii face referire la faptul că pentru Halep trofeul înseamnă un ”fier vechi”. 

Comentarii

Romica Palade

14.06.2018 11:39

  Asta este imaginea romanilor in lume. Nu e nimic de mirare, atata timp cat tiganii romani au impanzit Europa. Nimeni in lume nu face diferenta intre rromanes si romani. Tovarasul Ion Iliescu a gandit bine treaba cu rromanes in loc de tigani! Si-a atins scopul! Acum nu ramane decat sa ne ofuscam, insa adevarul este ca in masa romanii sunt niste hoti, violatori, criminali, si tot ce poate fi mai rau! Asa ne vad strainii, iar francezii mai cu seama, caci sunt niste nationalisti inraiti. Pacat...

Adi

14.06.2018 12:38

E o caricatura. Sa o tratam ca atare. 

dacopatul

14.06.2018 13:19

Ar trebui vizitați din nou cu un AK. Fiind un primitiv, acest tip de umor rafinat îmi depășește capacitatea de înțelegere.

Camelian Propinatiu

14.06.2018 13:35

Nu va ajuta Dumnezeu Franţei la fotbal! Specia de pubintelectual franţuz care crede că a învăţat de la Marx sau de la Goebbels că banii n-au miros! Ce e grav e că gluma are conotaţie rasistă şi poate atrage boicotarea supermarketurilor.

Vasilake

14.06.2018 14:19

Francezii fac misto de domnii tigani veniti din Romania, nu de romani. Fiind o mare putere coloniana, francezii inteleg foarte bine diferenta dintre romani si tigani. Doar ca s-a ivit oportunitatea cu Halep, care nu este romanca, ci aromanca.

vaca cu țâțe lăsate

14.06.2018 15:58

iar nu a ajuns la borcănelul cu Xanax și mugește pe site la Ziar de Cluj comentarii de asistată mintal.

hater

14.06.2018 21:49

Glumele trebuie tratate ca atare.

asd

15.06.2018 09:50

Charlie Hebdo isi bate joc de Franta si de cel mai important trofeu a tenisului francez. Vedeti ca in caricatura se refera la trofeul pe care-l tine Simona, deci simbolul Frantei e fier vechi.

Hidrag

17.06.2018 13:56