Banda pentru transportul în comun pe ruta 21 Decembrie 1989 – Memorandumului stârnește furia șoferilor. Care sunt dezavantajele noilor reguli în trafic

Comentarii

:)

23.08.2017 13:00

La stanca iti lasi sotia in travaliu direct din elicopter pe heliportul special amenajat de primarie... ai spital si nu ai unde sa parchezi pentru a lasa sau ridica un pacient. sistem de 5 stele intr-un oras cu tot atatea... :))

:)

23.08.2017 14:13
Avand in vedere ca e o maternitate in zona mi se pare aberant sa nu ai unde parca astfel incat sa iti poti lasa sotia sa nasca sau sa ii iei de la spital. Asteptam heliportul de pe Stanca sa se deschida. Oras de 5 stele mentalitate de ....

Laura

23.08.2017 16:06

Nu sunt semnalizate vizibil aceste benzi destinate special autobuzelor. Trebuie să fii mai perspicace sa îți dai seama din timp ce urmează și cum sa te incadrezi.

MARIUS

24.08.2017 09:40

Imi place ca foarte multi pietoni dau sfaturi pentru traficul auto. Pe langa ca impozitul auto nu e mic, banii merg aiurea, ca parcarile se elimina. Cred ca de la revolutie incoace masinile au crescut de 10 ori, impozitele auto de 100, iar parcarile au scazut de vreo 5 ori. Caz unic in lume, pe banda transport public merg bicicletele, nu merg taxiurile. Mult succes dupa 15 septembrie.

Ionut

24.08.2017 12:18

Exista motive bune sa nu mergeti cu autobuzul ?

Radu

24.08.2017 14:28

@Ionut: da. Unii au de transportat ceva mai greu sau mai voluminos, altii nu suporta sa se lipeasca de transpirati sau nespalati sau colorati. In plus, daca platesti impozit orasului pentru ca detii masina, e normal sa o poti si utiliza. Solutia nu e desfiintarea parcarilor ci contruirea centurilor ocolitoare!

Radu

24.08.2017 14:29

Incercati sa mergeti dispre Teatrul National spre Mihai Viteazu, sa vedeti ce bine sunt gandite benzile pentru autobuze!

costel

28.08.2017 12:06

s-au facut si parcari doar ca romanul smecher si mai presus de lege (fiecare isi face legea lui) prefera sa tina masina pe trotuare sau pe o banda de mers sau si mai ironic sa o inghesuiasca la intrarea in parking-ul facut special pentru acest scop (vezi cel din piata marasti sau kaufland marasti) decat sa plateasca parcare