Atenţie şoferi: Kaufland Cluj schimbă politica de parcare. Şoferii riscă amenzi sau chiar vor fi blocate roţile autoturismelor

Comentarii

muth tudor

30.03.2017 11:49

Bun si daca merg la cumparaturi, stau 2 ore+?. Inteleg ca unii sunt nesimtiti si consideta parcarile Kaufland drept parcarea lor personala, dar daca eu vin din Zorilor, cumpar cam o ora jumate- doua cum fac de obicei si dupa stau la o prajitura/suc la cofetarie. 2 ore mi se pare f putin, bataie de joc. Daca o sa patesc sa imi gasesc blocata roata o sa le atrag atentia ca am cumparat daca nu pricep am si eu flex nu e problema asa le tai blocatoru, si dupa nu au decat sa ma dea in judecata si sa imi ia banana :).

Ioi

30.03.2017 12:44

Parcarea este privata,apartine Kaufland,doar regulile rutiere sunt aceleasi ca pe drumurile publice. Este aceeasi situatie ca la Iulius Mall: parchezi aiurea sau pe timpul noptii -iti blocheaza roata,platesti...

naiba

30.03.2017 14:20

Ar putea sa faca alta treaba, ca sa dea dovada de bunavointa: sa te lase peste noapte, ca oricum nu e nimeni la cumparaturi. Insa daca la ora 7...7.30 mai e masina acolo, platesti blocarea/amenda/ce-o fi.

Cineva

30.03.2017 15:11

Daca primaria nu da dovada de bunavointa, de ce sa dea un privat? La urma urmei Kauflandul a dat dovada de bunavointa cativa ani. Acum e randul primariei sa faca parcari.

Cineva

30.03.2017 15:10

Teoretic le arati bonul cumparaturilor, si atunci ar trebui sa iti deblocheze roata. Asa e normal. Practic, vom vedea.

castana

30.03.2017 16:25

foarte bine. m-am saturat sa nu am loc de parcare de tot felu de rable abandonate prin parcarile supermarketurilor. totodata nu pot sa nu-mi amintesc de tarifele aberante solicitate in urma cu ceva ani de kaufland pt parcarea "peste noapte" . ceva gen 200+ pe luna....

sss

30.03.2017 16:32

Da' n-ai vrea tu, geniule, de exemplu sa-mi imprumuti gratis masina ta pentru fiecare noapte, ca doar atunci nu o folosesti? Apropo: prostia chiar nu doare, lumineaza-ma!

naiba

03.04.2017 15:40

Istetule, de unde stii ca n-o folosesc ? Dupa cym vad ca te exprimi, clar nu ai nicio durere.