Victorie mare pentru „U” Cluj la Bistriţa. „Studentele” au sărbătorit succesul cu galeria

Handbalistele de la Universitatea Cluj au trecut cu bine peste golul primit în ultima secundă a meciului cu Măgura Cisnădie şi au reuşit, după doar patru zile, să câştige categoric la Bistriţa.

Determinarea de care au dat dovadă jucătoarele lui Carmen Amariei a făcut diferenţa în faţa unei echipe care a câştigat la Craiova în etapa trecută, după 13-10 la pauză „U” distanţându-se chiar şi la nouă goluri în repriza secundă.

Cu ucraineanca Alla Sheiko în mare formă, autoare a 11 goluri, Universitatea Cluj s-a impus cu 31-24 şi a acumulat patru puncte în clasament, după trei etape. La final, întreg lotul „studentelor” a cântat pe parchet cu fanii clujeni care au făcut deplasarea la Bistriţa, după care s-a şi fotografiat alături de aceştia.

Următorul joc pentru elevele lui Carmen Amariei va avea loc duminică, de la ora 17:00, cu Unirea Slobozia.