victoria cluj

Victoria Cluj se impune in fata Unirii Iclod, in Liga a IV-a

scris de Alexandra Petrusca / 14.09.2019 21:59 / 0 comentarii / 431 vizualizari
Victoria Cluj, cea mai noua echipa de fotbal din judet, face inca o figura frumoasa. Baietii lui Marius Suller s-au impus cu 2-0 in fata mult mai experimentatei echipe FC Unirea Iclod.Prima repriza a oferit si cele doua goluri. Marcatorii, Marius Sumblea si Antonio Matis, au facut un meci bun,... citeste mai departe

Jos pălăria, dom’ primar! Fair-play încurajat din tribună

scris de Alexandra Petrusca / 14.09.2019 20:05 / 0 comentarii / 3055 vizualizari
Câteva zeci de iclodeni au fost in tribuna la meciul disputat de Unirea Iclod cu echipa Victoria Cluj, câștigat clar de clujeni, cu 2-0.Atenția ne-a fost atrasa de către Emil Pârțoc, primarul din Iclod, care a vizionat meciul înconjurat de consăteni. Deși primăria susține financiar echipa, primarul... citeste mai departe

FC Victoria Cluj a castigat cu 3-0 in meciul de debut cu Viisoara din Liga 4!

scris de Ziar de Cluj / 07.09.2019 13:23 / 0 comentarii / 1895 vizualizari
3-0 s-a terminat prima partida din Liga 4 disputata de FC Victoria Cluj astazi la Viisoara, dupa un meci controlat aproape in intregime de echipa condusa de antrenorul Marius Suller. Prima repriza a fost seaca, cu tatonari de ambele parti, dar a doua repriza a bubuit cu goluri, Bogdan... citeste mai departe