horia demian

scris de / 19.10.2016 19:21 / 0 comentarii / 130 vizualizari
Echipa de baschet feminin Universitatea Cluj a trecut cu brio şi peste cel mai greu test din acest început de sezon, câştigând la o diferenţă de 15 puncte derby-ul cu Olimpia Braşov, 83-68, semifinalista sezonului precedent.După un prim sfert echilibrat, pe care gazdele din Sala Sporturilor „Horia... citeste mai departe

Gală de kickboxing la Cluj. “Localnicul” Benny Adegbuyi va lupta în meciul vedetă: „Voi încerca să fac show. Vreau knock-out-ul”

scris de / 18.08.2016 21:16 / 0 comentarii / 289 vizualizari
La mijlocul lunii viitoare va avea loc, la Cluj-Napoca, una dintre cele mai importante gale de kickboxing din România.Evenimentul ACB KB 7, organizat de către cecenii de la Absolute Championship Berkut, în colaborare cu promotorul Alex Baciu, reprezentantul şcolii olandeze Superpro Team, va avea... citeste mai departe

FOTO/VIDEO: Derby-ul Ardealului, varianta originală. Galeria lui “U” s-a întors la baschet şi a făcut o atmosferă de vis în “Horia Demian”

scris de Ziar de Cluj / 19.04.2016 01:54 / 0 comentarii / 336 vizualizari
Atmosferă de vis, luni seară în Sala Sporturilor “Horia Demian”, arhiplină, la derby-ul Ardealului, dintre U BT Cluj şi CSU Sibiu. O bună parte a galeriei de la fotbal a lui “U” a fost prezentă în tribune şi a orchestrat încurajările continue de care au beneficiat favoriţii.Întoarcerea... citeste mai departe

„U” Alexandrion – HC Zalău, derby fără miză? Situaţia celor două echipe înaintea meciului care aduna orgolii imense în trecut

scris de / 07.04.2016 18:02 / 0 comentarii / 58 vizualizari
Echipa de handbal feminin „U” Alexandrion Cluj va juca luni, cu HC Zalău, penultimul meci pe teren propriu din acest sezon al Ligii Naţionale.Altădată un derby plin de tensiune, partida de la începutul săptămânii viitoare pare a se desfăşura într-o atmosferă extrem de liniştită, miza meciului... citeste mai departe

scris de / 04.04.2016 15:29 / 0 comentarii / 117 vizualizari
Echipa de baschet masculin U-Banca Transilvania Cluj va termina pe locul trei faza a doua a campionatului, indiferent de rezultatele meciurilor din ultima etapă, ce vor avea loc miercuri.În caz de egalitate de puncte cu SCMU Craiova, ardelenii vor fi avantajaţi de rezultatele directe şi  vor... citeste mai departe

Baschetbalistele Universităţii Cluj au pierdut pe teren propriu cu Galaţiul, după un sfert trei “de coşmar”

scris de Ziar de Cluj / 11.03.2016 22:15 / 0 comentarii / 95 vizualizari
Baschetbalistele Universităţii Cluj au pierdut cu 76-85 meciul disputat vineri seară acasă cu Phoenix Galaţi, în primul meci al confruntării din play-off-ul Ligii Naţionale de Baschet Feminin, locurile 5-8.Gazdele au început mai bine meciul şi au câştigat primul sfert cu 21-15, însă în... citeste mai departe

scris de Ziar de Cluj / 03.03.2016 21:26 / 0 comentarii / 106 vizualizari
Universitatea Cluj a pierdut şi meciul 2 cu CS Universitatea Alba-Iulia, 62-79, disputat joi la Sala Sporturilor „Horia Demian”, în cadrul play-off-ului Ligii Naţionale de Baschet Feminin. Alba se califică în semifinale, în timp ce Clujul va lupta pentru locurile 5-8.După un prim sfert... citeste mai departe

scris de / 20.02.2016 19:27 / 0 comentarii / 164 vizualizari
Echipa de handbal feminin „U” Alexandrion Cluj a câştigat la limită, 24-23 (9-13) meciul cu Rapid Bucureşti, din etapa a 20-a a Ligii Naţionale. Partida, care a avut o miză extrem de importantă în special pentru clujence, s-a disputat în Sala Sporturilor „Horia Demian” şi a fost începută mult mai... citeste mai departe

Fed Cup dă un nou „forehand” echipei U-BT Cluj. Ardelenii ar putea juca primele meciuri din play-off în Sala „Horia Demian”

scris de / 16.02.2016 10:35 / 0 comentarii / 168 vizualizari
Cel mai important eveniment sportiv al anului la Cluj, venirea echipei de Fed Cup în Sala Polivalentă, se va repeta în luna aprilie. După România-Cehia, acum se va disputa meciul România-Germania, iar din nou echipa fanion în sporturile de sală clujene, U-Banca Transilvania, va fi „exilată” în Sala... citeste mai departe