Exclusiv: Angela Merkel vine in Romania sa il sustina pe Klaus Iohannis! Vizita? Privata. Cand? Intre cele doua tururi de scrutin!

Ziar de Cluj va ofera in exclusivitate bomba saptamanii, o informatie foarte interesanta provenita de la o sursa de foarte mare incredere, una dintre cele mai implicate persoane ce lucreaza pentru campania electorala a lui Klaus Iohannis. 

Potrivit sursei noastre, intre turul unu si doi de scrutin, Klaus Iohannis va primi, "cu totul intamplator", vizita privata a cancelarului german Angela Merkel, care doreste astfel sa dea un semnal electoratului ca Germania este alaturi de Iohannis si ca il sustine pentru Cotroceni.

Vizita, spune sursa noastra, va avea loc la Sibiu si deja a bagat in alerta serviciile secrete.

"Este vorba de o intelegere intre niste giganti. Germania si SUA au interese majore in Romania. Au impartit feliile. Este evident, Germania a ales sa il sustina pe Iohannis. SUA prefera sa influenteze numele premierului. Care va fi George Maior, indiferent de cine va castiga Cotroceniul. Pana una alta, vad ca intelegerea isi urmeaza cursul", ne-a declarat sursa din PNL.

Comentarii

Ghi

20.10.2014 17:03

Ceausescu se rasuceste in mormaint. Tot ce-a construit au luat Americani, Nemti si alti oportunisti cum ar fi Austrieci, Francezi si lista poate continua . Urmariti atent ultimile discursuri ale lui Ceausescu exact asa a spus ca vom fi cuceriti economic si asta s-a intamplat. Inainte eram slugi sa statul Roman acum suntem slugi la Nemti . Cum este mai bine acum sau inainte? 

Arnold

21.10.2014 13:44

@ghi. Las'ca vad, mori de inima rea......dar o sa te poti rasucii cu Ceasca in tandem.

Mihai

21.10.2014 14:26

categoric, acum.

Jack

21.10.2014 14:41

Acum oamenii care muncesc nu mor de foame, retardatule.

DDX

21.10.2014 22:14

Acum, deoarece "de la fiecare dupa posibilitati, fiecaruia dupa nevoi" mi se pare o jignire la adresa inteligentei mele. Asa ca fiecare sa culeaga roadele muncii sale, sa fie lasat in pace de stat, adica netaxat si totodata sa nu fie ajutat de stat, adica neasistat. Eu cu ele mele, tu cu ale tale. Daca cineva vrea ca ale mele sa fie si ale sale, ii recomand Coreea de Nord.

Gabriel Precup

22.10.2014 01:54

Cum e domnule sa fii prost? E placut? Te simti usurel, te trage capul in vazduh? Hai, spune ne si noua!

mariana

20.10.2014 17:15

vrajeala pentru prosti.....sa l ia Merkel la ei si sa ne dea un neamt veritabil,autentic de-al lor......nu jafuri comuniste cu poleiala de neamt...Nu cred in facaturi...GHINION

mircea

20.10.2014 19:10
raspandaci!!!

Cristina

20.10.2014 19:56

Bai Ghi du-te langa idolul tau Ceausescu, acolo in mormant! Foarte bine ca vine, ca nebunii astia de la PSD ne vand la rusi. Noi vrem Europa nu Rusia si Asia! Comunistule!

Dorina

21.10.2014 14:57

Da, drumul României trebuie să continue spre vest.

Flo

20.10.2014 20:18

Bine am ajuns! Nu mai avem nici un cuvant in ceea ce priveste propria noastra tara. Am ajuns sa fim sclavii strainilor pe pamantul nostru! Sa ne fie rusine, noua si celor care ne-au condus pana acuma! Din pacate nu avem sperante de mai bine indiferent de cine va fi presedinte si premier, soarta nu ne mai e demult hotarata in tara. Dar oare a fost vreodata?

gogu

23.10.2014 18:48

Ca parca vreodata am fost stapini pe meleagurile astea! WTF! Insa ideea este sa dai tara pe mina unora care sa faca bine SI pentru popor nu numai pentru ei, asa cum a facut FSN/PDSR/PSD!

daniell

20.10.2014 21:55

Nu iau nimic nici nemții nici americani, suntem noi niște creștini intoxicați de ilici și psd, vorbiți de doi giganți în materie de dezvoltare și voi aveți w ul în fundul curții, sa ia ei tot dar tu sa iti poți permite o viață decenta nu cu taxe de nu le mai ști numărul și salam umflat cu pompa de apa, așa ca mai tăceți dracu' de poștari săraci care votați cu 50 de lei și patru ani va uitați pe geam sa vină americanii sau nemții, chiar de ce nu va luați voga în loc de opel astra, marș.

lasa-ne!!!!

24.10.2014 10:58

Danielll PLEACA!!!! LASA-NE!!! TU NU ESTI ROMAN , ESTI UN AMARAT FRUSTRAT , PLIN DE URA!! POTI AVEA ORICE AFINITATE POLITIC A, DAR E DESCALIFICANTA PT ORICE FIINTA UMAN ATATA URA! SCOALA LUI BASESCU A SCOS NOI GENERATII....

victorel

20.10.2014 23:08

Ce articol de 2 ruble mai e si asta? Liviule, incerci cumva subtil sa spui ca puterile imperialiste vor sa ne ia bunatate de tara? Doamne fereste sa vina cumva nemtii sa ne oblige sa punem mana pe lucru si sa dezvolte r ha tul asta de tara de la stadiul de tara bananiera la cel de (macar) tara de secol 20!!Daca nu te-as cunoaste ( evident din articolele publicate, altfel n-am avut placerea) as zice ca faci niste jocuri psd-iste aici... Sau sa fie PMP-iste?  

menut

20.10.2014 23:35

Las ca ii bun ponta ca el fura si oauale de la closte .....fura tot no sa ramina nimic nici paduri nici bani la buget...vai de voi care traiti acolo.....

anonim sibiu

20.10.2014 23:41

Cartile sunt facute deja ,Merker a hotarat deja pt romanii...Johanes presedinte iar Basescu prin ministru.

Protonic

21.10.2014 10:10

Ghinion. AM l-a sustinut si pe TB, asa ca ne pare rau are mana rea.

Valahul

21.10.2014 17:57

Vine Angela Merkel ls Sibiu ca sa isi arate sprijinul pentru dl. Iohannis? Foarte bine. De la chestia asta pina la "vin strainii sa ne fure tara" cred ca e cale lunga pe o panta schizofrenica.Corporatiile au totdeauna interesul de a merge dupa profit, indiferent ce tara e. Romania nu e caz aparte. Depinde doar de cetateni sa se organizeze si sa isi apere drepturile. Ultima data cind am verificat eram tot romani traind in Romania, nu vad nici o problema.Investitiile straine au intrat in Sibiu, si nu ii vad pe Sibieni ca se pling.In alta ordine de idei, nu am incredere in Ponta si PSD, au furat de mai bine de 20 de ani. Din cauza lichelelor alora am plecat din tara. Sper sa am ocazia sa ma intorc insa, dupa ce masa majoritara nu mai sustine cuibul ala de jagardele si se maturizeaza.

gogu

23.10.2014 18:49

Foarte bine spus!

dionise frim

23.10.2014 22:55

da vrem sa castige johanes pentruca vom avea protexie fata rusi ,la rusi le e frica de johanes si de germania .vom avea liniste mare  

dionise frim

23.10.2014 23:03

da vrem pe johanes pentruca va face un bine romaniei .prezenta germaniei in viata romaniei va da un nou jump in fata romaniei ,si ne va pazi de dusmani interni si externi ai romaniei .germania vrea romania toata nu pe bucati ,asa ca ne vrea unitate nationala si apara interesele noastre in europa da vrem pe iohanes 

CAMP

24.10.2014 11:05

Ii face mai mult rau lui Iohannis aceasta vizita. Nu e suficient sa te cheme IOHANNIS ca sa fii si ...neamt! Angela sa-si vada de treaba! Pt cei care tot urla ca Ponta a furat; CE A FURAT PONTA  CARE ARE 40 ANI??????? Nenorocitii care au condus 10 ani nu au furat????? Filtrul acesta din mintea unora e anormal!Eu si asa votez cu tariceanu, dar SUN TABSOLUT deranjante FANATISMUL SI CLISEELE!!!

elena de ardeal

31.10.2014 11:41

PONTA la 40 ani are 7(sapte) case cu valoare mare.Din salariul de bugetar.   nu mai vreau ,,dictatura rosie,,si balacareli,si asistati sociali.         La munca si cu lucrul bine facut ,vom prospera.

liviu giurgian

11.11.2014 09:35

Visezi...

liviu giurgian

11.11.2014 09:36

Visezi...

liviu giurgian

11.11.2014 09:33

Vine Merkel? Da proști mai sunteți!!!