Clujeanca nesimtita care a parcat pe locul unui handicapat este avocata si nevasta unui boss de la Orange Romania

Mircea Bravo, comediantul care face intreaga tara sa rada, a facut ieri un test civic pentru sondarea bunului simt al unor clujeni lipsiti de obraz care, in mod constant, parcheaza pe locurile destinate persoanelor cu dizabilitati. Videoclipul lui Mircea Bravo, in care acesta mergea cu un scaun cu rotile la soferii nesimtiti sa ii ajute in mod ironic sa se deplaseze, a avut peste un milion si jumatate de vizualizari. Toate apreciative la adresa comediantului. Majoritatea soferilor care au parcat pe locurile destinate persoanelor cu dizabilitati de pe Bulevardul Eroilor s-au rusinat in fata lui Mircea Bravo, in afara de o doamna tupeista, care pur si simplu i-a vorbit cu obraznicie acestuia.

Nesimtita din videoclip este avocata si se numeste Bianca Perta, sotia directorului regional de vanzari pe retail de la Orange Romania, Dan Perta.

Mai rau este ca doamna avocat era insotita si de copilul sau. Frumoasa lectie de educatie ii dati progeniurii, stimata doamna! Sa va fie rusine! Dumneavoastra aveti cea mai mare dizabilitate pe care un om o poate avea, aveti un mare handicap de bun simt.

 

Comentarii

George Alin

25.02.2016 14:56

Corect

Babarunca

26.02.2016 23:46

Lipsa de educatie este contagioasă! Copilul si sotul nu au nici o vină că ea este nesimțită!

Mr. Rusinica

27.02.2016 03:33

In poza aceasta stati asezati toti trei intr-un scaun cu roti? Cred ca stiti la ce ma refer draga doamna avocat. Ati parcat cumva toti trei unde pe tablita scrie : "Daca-mi iei locul ia-mi si handicapul"?!?!  Dvs. ati facut abuz de putere si de nesimte. V-ati facut cea mai buna reclama! Ati reusit sa ajungeti vedeta . Felicitari! Sper sa va aduca reusita in viata! P.S. - Ar fi trebuit sa acceptati plimbarea lui Mircea....va trecea cu carucioru strada mai usor...pe langa trecerea de pietoni...poate scapa societatea de asemenea oameni.

nu conteaza

25.02.2016 14:58

la fel e si minunatul sot...un ingamfat si jumatate

Orangeu

25.02.2016 17:39

Nu e de mirare de ce Orange e cea mai de scarba firma de telecomunicatii din Romania . 

vlad acsinia

26.02.2016 02:07

Ce de rahar, orange angajeaza astfel de oameni....

busuioc

27.02.2016 15:27

Da... Pentru că vrei un avocat bun la suflet, nu unul care își face treaba
Cause' Fuck Logic, right?

Neamţu

26.02.2016 08:19

De ce e Orange "cea mai nesimţită", că nu reuşeşti tu să-ţi plăteşti abonamentul si stai mai mult cu el închis???? :))))))))))) Of, of, of ce oameni josnici.....

Gelu

26.02.2016 09:22
Pentru că umflă facturile. Am fost abonat mai mulţi ani...

Bernard

26.02.2016 09:42

nesimțită era avocata, nu compania Orange... o pereche de ochelari? :D

Olescu

26.02.2016 12:33

Draga chiar sunt nesimțiți, nu e vorba de plată, si eu am ab. La ei si in zona unde stau nu merge,de ce sa plătesc ceva care nu funcționează cum trebuie.

Olescu

26.02.2016 12:43

Orenge chiar e de tot rahatul,scz daca deranjez pe cineva,dar si eu am ab .la ei ,si nu merge in zonă unde locuiesc,am făcut sesizări la ei,si răspunsul lor e!Nu am putut sa va contactam,am fost si la omul care mia făcut ab. si a zis sa îi dau in judecata ,după ce nu am mai plătit au reușit sa ma contacteze.Si primesc in fiecare luna plicuri cu amenințări, de abia aștept sa mă dea în judecată. Firma serioasă pe naiba ,de câcat cu angajați de câcat.

Dan

26.02.2016 13:31

ai incercat netul? e de cacat. dar asta nu are nici o legatura cu gestul doamnei care este o mare nesimtita. 

radutoiu gabriel

26.02.2016 14:44

De unde sti ca nu-si plateste abonamentul?Eu am 8 telrefoane la vodafon si imi platesc abonamentul,asta in opinia ta imi da dreptul sa-ti dau o replica nu?Are dreptate,este o companie jalnica pt ca angajeaza asa un om,poate vrei sa te contrazici cu noi toti nu? Sti zicala! Cine se aseamana se aduna!Daca ea e o nesimtita,cum vrei ba sa fie tartanul,bun?Poate esti vreun slugoi de-al familiei de tarani,cine poate sti!Doar tu!  

Neamt prost

26.02.2016 15:27

De ştoi să ne treci strada...de aia...acum ştii!

HD

26.02.2016 15:46

Pentru ca au cele mai mari preturi la orice(abonamente,accesorii,telefoane)si te jegmanesc cu tot ce pot, si deabia scapi de ei.

Calul Grajd

26.02.2016 16:26

Nu de aia...ci fiindca angajeaza moldoveni ca tine.

Edmond

26.02.2016 18:24

Nu Neamțule,  nu Orange este "cea mai nesimţită", ci nevasta celui de la Orange. Ce e greu de înțeles? Te-ai băgat ca musca-n lapte. Josnic ești dumneata. Ce legătură ar fi, după capul dumitale, între abonamentul la Orange și omul needucat care nu știe că locurile de parcare pentru persoanele cu dizabilități sunt destinate doar acestor persoane? Crezi că dacă-ți dai cu părerea fără control, ești și inteligent? Dacă nu poți participa eficient la educarea unor indivizi precum avocata din Cluj-Napoca, măcar stai în banca dumitale. Și, eventual, educă-te! 

un abonat olingi

26.02.2016 18:56

Orange nu este nesimţită, ci foarte nesimţită... prin unii "şefi şi angajaţi" ce nu te cred că ai semnal doar 3-4 ore pe zi, cam 1-2 linii un minut la 30 minute şi asta doar în stradă. Dacă ceri rezilierea abonamentului te ameninţă cu plată despăgubiri de o sută şi de euro... SERVICIILE lasă de dorit. În chinul ăsta se află 2 comune pe Valea Crişului Alb de un an şi jumătate... peste 6000 de oameni, care cu un an si jumate în urmă vorbea normal pe Orange... Aştept să mai treacă 3 luni să expire abonamentul şi migrez la Digi...  

Dragos

26.02.2016 22:33

Confirm ca Orange e o firma de c..at. Acum ceva timp, in anii crizei, contractasem un abonament "  de familie" pe 2 ani. Dupa cca  8luni am intrat in dificultati financiare mari. Salariul mi-a fost redus, ratele la banci au crescut. De buna credinta, la sfatul celor de la TV m-am dus la ei , nu sa inchid aboamentul, ca nu mi se parea corect sa ii las cu buza umflata, ci sa il schimb pe unul  mai ieftin. Mi s-a spus ca nu e nici o problema daca achit restul de abonament pe restul de 16luni. Adica daca dadeam banii gramada (pe care nu-i aveam) era ok! Recent am aflat ca a fost o ilegalitate din partea lor si ca aveam dreptul sa reziliez contractul fara probleme. Dar ei nu mi-au spus. FIRMA DE C..AT. In veci nu mai imi fac abonament la Orange

radutoiu gabriel

26.02.2016 14:39

De acord cu tine!

Iatagan Gabriel

26.02.2016 18:12

vodafone e cea mai...

nora

26.02.2016 20:58

No,NO! 

Ghita Sorinel Marian

17.03.2016 10:37
Prietene tu ai făcut vreo comparație între rețele? Spui că Orange de de c'c't pentru că sunt nesimțiții aştia acolo. Dacă soțul ăleia era la vodafone, ai fi zis că vodafone e cea mai de c'c't rețea?

Tibi

25.02.2016 15:00

Ar fi frumos sa schimbam in titlu cuvantul ,,handicapat" cu ,,persoana cu handicap".

andreea

25.02.2016 15:48

Buna ziua,Nu cred ca ne ajuta pe noi cu ceva daca voi cei " normali " va adresati catre noi cu apelative : persoana cu handicap sau handicapatul sau persoana cu dizabilitati. Va invit sa faceti impreuna cu mine traseul pe care ma deplasez zilnic catre serviciu. Sa vedeti reactii adevarate catre mine aia handicapata Asta si din cauza soferilor care nu doresc sa coboare rampa sau nu doresc sa astepte inca 3-5 secunde in plus in statie

Tibi

25.02.2016 19:05

Imi pare rau ca intampinati atatea greutati, dar si acestea sunt tot o consecita a lipsei de educatie. Din punctul meu de vedere trebuie sa avem grija la orice detaliu (inclusiv de exprimare) daca vrem ca toata lumea sa inteleaga ca o persoana cu un handicap, dizabilitate nu este ,,handicapata" ci este o persoana ,,normala" si ca are aceleasi drepturi in ceea ce priveste transportul in comun, institutii publice, etc

Naomi Borza

25.02.2016 19:13
Din pacate in Romania acordarea unui sprijin persoanelor cu probleme,fie un handicap,fie o varsta inaintata etc este foarte mic,cei veniti sau umblati prin alte tari,la fel,multi nu au invatat nimic din asta. Sunt putini cei care acorda sprijin,in mijloacele de transport in comun,pe strada,prin magazine etc.

Alexandra

26.02.2016 06:14
Doamna Naomi,lucrurile astea nu se întâmpla doar in Romania!Sa vedeți in Germania câta lipsa de respect este in mijloacele de transport,ca pur si simplu te apuca scârba.

Alex

26.02.2016 10:40

Alexandra, in care parte din Germania ți se întâmpla sa vezi "atâta nesimțire" ?In Berlin, unde stau eu, oameni in cărucior merg zilnic cu autobuzul, iar șoferii coboară de fiecare data sa le așeze rampa si ii ajuta sa urce când e prea înclinat. Pasagerii le fac loc sa ajungă in zona destinată cărucioarelor, iar cei care stăteau in acea zona se muta fără sa fie rugați.Ești sigura ca despre Germania vorbeai?