Sport

Baschetbalistele de la Universitatea Cluj au învins pe ICIM Arad și "U" are prima șansă la calificare

scris de Ziar de Cluj / 27.03.2017 09:45 / 0 comentarii / 76 vizualizari
Baschetbalistele de la Universitatea Cluj au învins cu scorul de 68-56 pe ICIM Arad, în meciul 1 din faza sferturilor de finală a Ligii Naționale. Fetele lui Dragan Petricevic au pornit ca din tun și după primul sfert aveau deja 10 puncte avans pe tabela de marcaj, scor 22-12.Cu amintirea încă vie... citeste mai departe

România – Danemarca 0-0. Meci extrem de slab pe Cluj Arena, poate unul dintre cele mai proaste ale Naționalei din preliminariile Campionatului Mondial. Ce a spus Daum

scris de Gabriela Dragotă / 27.03.2017 00:49 / 0 comentarii / 231 vizualizari
Românii și-au pus mari speranțe în meciul România – Danemarca, de duminică seara de pe Cluj Arena, dar prestația proastă a jucătorilor Naționalei le-a lăsat un gust amar. La finalul celor 90 de minute plus 3 minute de prelungiri, scorul a fost 0-0, dezamăgitor pentru cei aproape 27.000 de suporteri... citeste mai departe

Atmosferă incendiară la meciul U-BT – CSM CSU Oradea. “Studenții” au învins cu scorul 89-75

scris de Cluj sută la sută / 22.03.2017 23:05 / 0 comentarii / 167 vizualizari
Sala Sporturilor Horia Demian din Cluj-Napoca a fost plină la meciul U-BT Cluj-Napoca – CSM CSU Oradea, din prima etapă a returul Top 6. Suporterii i-au susținut pe “studenți” pe tot parcursul jocului, care deși a început timid pentru clujeni, s-a încheiat cu victorie pentru U-BT. Aceasta este a... citeste mai departe

Victorie de palmares. Baschetbalistele de la Universitatea Cluj au intrat în faza play-off de pe locul 2 al LNBF

scris de Ziar de Cluj / 22.03.2017 12:30 / 0 comentarii / 53 vizualizari
Baschetbalistele de la Universitatea Cluj au terminat cu victorie, scor 64-62, meciurile primelor două faze ale întrecerii interne în Liga Națională de Baschet Feminin. Universitarele s-au impus greu, dar meritat în fața formației CSM Satu Mare, cu două puncte aduse de Anda Mandache la ultima... citeste mai departe

Bravo, fetelor! Bravo, Dragan, Petricevic! Prima victorie pentru baschetbalistele de le "U" Cluj în faţa campioanei, în acest sezon

scris de Ziar de Cluj / 19.03.2017 08:08 / 0 comentarii / 282 vizualizari
Baschetbalistele Universităţii Cluj au câştigat sâmbătă seară penultimul joc din faza a doua a Ligii Naţionale feminine, în faţa campioanei Sepsi Sfântu-Gheorghe şi vor aborda play-off-ul de pe locul doi.Este primul meci câştigat de elevele lui Dragan Petricevic în faţa Sepsi Sfântu Gheorghe din 5... citeste mai departe

U Cluj are nevoie de tine! Fetele Universitatii se bat pentru locul 2 cu Targoviste! Hai sambata la ora 18 la Horia Demian si striga: Haide U!

scris de Ziar de Cluj / 10.03.2017 10:09 / 0 comentarii / 94 vizualizari
Echipa de baschet feminin a Universitatii nu a mai fost de un secol pe podium. Sectia de baschet feminin este cea mai performanta sectie a CS U dintre sporturile cu echipa. Fetele Universitatii si Dragan Petricevic au facut pasi mici si constanti pentru a-si consolida pozitia pe podium in... citeste mai departe

Primăvară în fotbal. Cluburile de fotbal ”U” și CFR traversează cea mai bună perioadă din ultimii ani

scris de Ziar de Cluj / 08.03.2017 15:46 / 0 comentarii / 228 vizualizari
Fanii fotbalului clujean au motive să cânte. După ani de incertitudini, probleme financiare sau de natură penală a conducătorilor celor două cluburi, Universitatea și CFR, 2017 a readus starea de normalitate.Intrat în faliment, după arestarea finanțatorului Florian Walter, Universitatea Cluj... citeste mai departe

U-BT Cluj a „rezolvat” şi meciul de la Oradea, primind doar 55 de puncte. Clujenii au bătut tot în deplasare în acest sezon

scris de / 11.02.2017 22:40 / 0 comentarii / 72 vizualizari
U-Banca Transilvania Cluj a câştigat categoric derby-ul de pe terenul campioanei României, 75-55 (21-16, 22-15, 14-15, 18-9) cu CSM Oradea, în etapa a 21-a a Ligii Naţionale. Liderul campionatului a ştiut să se ferească de emoţii în Sala „Toni Alexe”, reuşind să o ţină mai tot timpul la respect pe... citeste mai departe

După 70 de ani. CFR Cluj a câştigat la Mediaş şi a rupt tradiţia de pe terenul Gazului. Feroviarii au urcat din nou în play-off

scris de / 11.02.2017 22:38 / 0 comentarii / 70 vizualizari
Prima repriză, însă, nu a arătat un CFR dornic să învingă cu orice preţ, medieşenii având situaţiile mai periculoase de poartă. Ocaziile mari au lipsit, însă, în careul lui Mincă, în timp ce în jumătatea medieşenilor încercările elevilor lui Vasile Miriuţă de a-i da emoţii lui Pleşca au fost mult... citeste mai departe

scris de / 11.02.2017 15:41 / 0 comentarii / 60 vizualizari
Universitatea Cluj s-a impus şi în al treilea meci amical al iernii, 3-2 cu Industria Galda de Jos, după o primă repriză spectaculoasă.Patru goluri în primele 45 de minute au văzut cei aproximativ 300 de spectatori prezenţi la meciul din Parcul Sportiv “Iuliu Haţieganu”, jucătorii echipei din Alba... citeste mai departe