Sport

U-BT Cluj a „rezolvat” şi meciul de la Oradea, primind doar 55 de puncte. Clujenii au bătut tot în deplasare în acest sezon

scris de / 11.02.2017 22:40 / 0 comentarii / 72 vizualizari
U-Banca Transilvania Cluj a câştigat categoric derby-ul de pe terenul campioanei României, 75-55 (21-16, 22-15, 14-15, 18-9) cu CSM Oradea, în etapa a 21-a a Ligii Naţionale. Liderul campionatului a ştiut să se ferească de emoţii în Sala „Toni Alexe”, reuşind să o ţină mai tot timpul la respect pe... citeste mai departe

După 70 de ani. CFR Cluj a câştigat la Mediaş şi a rupt tradiţia de pe terenul Gazului. Feroviarii au urcat din nou în play-off

scris de / 11.02.2017 22:38 / 0 comentarii / 70 vizualizari
Prima repriză, însă, nu a arătat un CFR dornic să învingă cu orice preţ, medieşenii având situaţiile mai periculoase de poartă. Ocaziile mari au lipsit, însă, în careul lui Mincă, în timp ce în jumătatea medieşenilor încercările elevilor lui Vasile Miriuţă de a-i da emoţii lui Pleşca au fost mult... citeste mai departe

scris de / 11.02.2017 15:41 / 0 comentarii / 59 vizualizari
Universitatea Cluj s-a impus şi în al treilea meci amical al iernii, 3-2 cu Industria Galda de Jos, după o primă repriză spectaculoasă.Patru goluri în primele 45 de minute au văzut cei aproximativ 300 de spectatori prezenţi la meciul din Parcul Sportiv “Iuliu Haţieganu”, jucătorii echipei din Alba... citeste mai departe

Vasile Miriuţă, despre întâlnirea cu noul patron al CFR-ului: “Am vorbit cinci minute, dar nu prea am timp”. Jucătorii nu au fost anunţaţi de noile schimbări

scris de / 10.02.2017 13:00 / 0 comentarii / 204 vizualizari
CFR Cluj pare să aibă un nou finanţator, în persoana lui Marian Băgăcean, cel care ar fi virat un milion de euro în conturile clubului.Încă neprezentat oficial, despre Băgăcean, un consultant financiar din Cluj, au apărut scenarii potrivit cărora nu ar fi el finanţatorul real al clubului, însă... citeste mai departe

CFR Cluj, trei absenţe importante pentru meciul de la Mediaş: “Nu e capital, dar e extrem de important”. Ardelenii, nemulţumiţi de amânarea jocului Astrei

scris de / 10.02.2017 12:59 / 0 comentarii / 84 vizualizari
CFR Cluj va juca, sâmbătă seară, un meci foarte important pentru păstrarea şanselor de intrare în play-off.Echipa lui Vasile Miriuţă va merge la Mediaş, pe terenul revelaţiei din acest sezon, acolo unde feroviarii s-au impus ultima oară în urmă cu exact 70 de ani.Tehnicianul alb-vişiniilor nu va... citeste mai departe

Cadou de ziua lui: un contract cu CFR Cluj. Dino Spehar tocmai a împlinit 23 de ani şi e noul jucător al feroviarilor

scris de / 09.02.2017 17:42 / 0 comentarii / 102 vizualizari
CFR Cluj a reuşit al doilea transfer din această pauză competiţională, croatul Dino Spehar semnând cu fosta campioană a României.Atacantul care ar trebui să acopere plecarea lui Bumba, jucător ce a intrat în planurile antrenorului Vasile Miriuţă în această iarnă, a venit la Cluj de la RNK Split,... citeste mai departe

U-BT Cluj, susţinută de o galerie puternică la meciul cu CSU Sibiu, din Cupa României. Câte bilete a primit clubul clujean

scris de / 09.02.2017 16:44 / 0 comentarii / 98 vizualizari
Săptămâna viitoare va avea loc, la Sala “Transilvania” din Sibiu, turneul “Final 8” al Cupei României la baschet masculin, iar încă din sferturi va avea loc Derby-ul Ardealului dintre CSU Sibiu şi U-Banca Transilvania Cluj.Acest meci va reprezenta şi un duel al galeriilor, câţiva membri ai Peluzei... citeste mai departe

scris de / 08.02.2017 22:06 / 0 comentarii / 90 vizualizari
Universitatea Cluj a pierdut clar meciul cu Sepsi Sfântu Gheorghe, 49-67, din sferturile de finală ale Cupei României la baschet feminin, părăsind turneul „Final 8” după primul joc. Cu o primă repriză de coşmar, în care au marcat doar 15 puncte, clujencele nu au rezistat presiunii din Sala „Kati... citeste mai departe

scris de / 08.02.2017 15:32 / 0 comentarii / 65 vizualizari
Universitatea Cluj şi Unirea Jucu s-au întâlnit, miercuri dimineaţă, într-un meci amical disputat în Parcul Sportiv „Iuliu Haţieganu”, câştigat greu de către „studenţi”, 2-1.Jocul a început cu un cartonaş roşu văzut de Rareş Takacs pentru proteste, însă acesta a putut fi înlocuit mai apoi, Adrian... citeste mai departe

Vicepreşedintele U Cluj: "Nu putem promova dacă noi, ca şi oraş, nu suntem în stare să ţinem o echipă în Liga I"

scris de Eugen Olariu / 08.02.2017 11:15 / 0 comentarii / 168 vizualizari
Cosmin Irimieş, vicepreşedintele clubului de fotbal  Universitatea Cluj, a vorbit marţi seara în emisiunea "Din oraş" a postului TV NCN despre ceea ce înseamnă renaşterea U şi despre proiectul ambiţios de a sărbători centenarul în Liga I. Irimieş a explicat care va fi parcursul clubului şi... citeste mai departe